Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

New Delhi Rewa Express - 12428


  ()
1 New Delhi (NDLS)
23:55
0
1
0 km
2 Ghaziabad (GZB)
00:47
00:49
2 min
2
26 km
3 Aligarh Jn (ALJN)
02:10
02:15
5 min
2
132 km
4 Jhinjhak (JJK)
05:02
05:04
2 min
2
378 km
5 Kanpur Central (CNB)
06:30
06:35
5 min
2
440 km
6 Fatehpur (FTP)
07:31
07:33
2 min
2
517 km
7 Allahabad Jn (ALD)
09:25
09:50
25 min
2
634 km
8 Shankargarh (SRJ)
10:37
10:39
2 min
2
679 km
9 Dabhaura (DBR)
11:08
11:10
2 min
2
712 km
10 Manikpur Jn (MKP)
11:48
11:50
2 min
2
734 km
11 Satna (STA)
13:00
13:10
10 min
2
812 km
12 Rewa (REWA)
14:15
0
2
860 km

Train New Delhi Rewa Express -12428 from to passes through following stations:


New Delhi, Ghaziabad, Aligarh Jn, Jhinjhak, Kanpur Central, Fatehpur, Allahabad Jn, Shankargarh, Dabhaura, Manikpur Jn, Satna, Rewa,