Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

New Delhi Jalpaiguri Settigunta Express - 12524


  ()
1 New Delhi (NDLS)
15:10
0
1
0 km
2 Ghaziabad (GZB)
15:53
15:55
2 min
1
26 km
3 Moradabad (MB)
18:25
18:35
10 min
1
167 km
4 Lucknow (LKO)
23:40
23:50
10 min
1
493 km
5 Gonda Jn (GD)
01:50
02:00
10 min
2
609 km
6 Gorakhpur Jn (GKP)
04:45
04:55
10 min
2
763 km
7 Deoria Sadar (DEOS)
05:42
05:44
2 min
2
813 km
8 Siwan Jn (SV)
06:50
06:55
5 min
2
882 km
9 Chhapra (CPR)
08:00
08:10
10 min
2
943 km
10 Sonpur Jn (SEE)
09:03
09:08
5 min
2
997 km
11 Hajipur Jn (HJP)
09:21
09:23
2 min
2
1002 km
12 Muzaffarpur Jn (MFP)
10:20
10:25
5 min
2
1056 km
13 Samastipur Jn (SPJ)
11:20
11:25
5 min
2
1108 km
14 Rusera Ghat (ROA)
11:47
11:49
2 min
2
1137 km
15 Khagaria (KGG)
12:58
13:00
2 min
2
1193 km
16 Katihar Jn (KIR)
15:15
15:30
15 min
2
1317 km
17 Kishanganj (KNE)
17:06
17:08
2 min
2
1413 km
18 New Jalpaiguri (NJP)
18:35
0
2
1500 km

Train New Delhi Jalpaiguri Settigunta Express -12524 from to passes through following stations:


New Delhi, Ghaziabad, Moradabad, Lucknow, Gonda Jn, Gorakhpur Jn, Deoria Sadar, Siwan Jn, Chhapra, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Samastipur Jn, Rusera Ghat, Khagaria, Katihar Jn, Kishanganj, New Jalpaiguri,