Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Netravati Express - 16345


  ()
1 Lokmanyatilak T (LTT)
11:40
0
1
0 km
2 Thane (TNA)
12:08
12:10
2 min
1
18 km
3 Panvel (PNVL)
12:50
12:55
5 min
1
52 km
4 Roha (ROHA)
14:42
14:45
3 min
1
130 km
5 Chiplun (CHI)
16:53
16:55
2 min
1
309 km
6 Ratnagiri (RN)
18:55
19:00
5 min
1
415 km
7 Kudal (KUDL)
20:46
20:48
2 min
1
610 km
8 Thivim (THVM)
21:31
21:33
2 min
1
685 km
9 Karmali (KRMI)
21:56
21:58
2 min
1
709 km
10 Madgaon (MAO)
22:40
22:50
10 min
1
749 km
11 Cancona (CNO)
23:18
23:20
2 min
1
795 km
12 Karwar (KAWR)
23:43
23:45
2 min
1
831 km
13 Kumta (KT)
00:43
00:45
2 min
2
908 km
14 Murdeshwar (MRDW)
01:20
01:22
2 min
2
964 km
15 Bhatkal (BTJL)
01:38
01:40
2 min
2
985 km
16 Byndoor (BYNR)
01:50
01:52
2 min
2
1007 km
17 Kundapura (KUDA)
02:48
02:50
2 min
2
1054 km
18 Udupi (UD)
03:16
03:18
2 min
2
1098 km
19 Surathkal (SL)
03:52
03:54
2 min
2
1157 km
20 MAJN (MAJN)
04:30
04:40
10 min
2
1179 km
21 Kasaragod (KGQ)
05:33
05:35
2 min
2
1231 km
22 Kanhangad (KZE)
05:53
05:55
2 min
2
1254 km
23 Charvattur (CHV)
06:13
06:15
2 min
2
1268 km
24 Payyanur (PAY)
06:26
06:28
2 min
2
1283 km
25 Kannapuram (KPQ)
06:43
06:45
2 min
2
1302 km
26 Cannanore (CAN)
07:25
07:30
5 min
2
1316 km
27 Tellicherry (TLY)
07:48
07:50
2 min
2
1337 km
28 Badagara (BDJ)
08:18
08:20
2 min
2
1359 km
29 Calicut (CLT)
09:15
09:20
5 min
2
1406 km
30 Parpanangadi (PGI)
09:48
09:50
2 min
2
1431 km
31 Tirur (TIR)
10:10
10:15
5 min
2
1447 km
32 Kuttippuram (KTU)
10:33
10:35
2 min
2
1462 km
33 Shoranur Jn (SRR)
11:35
11:40
5 min
2
1492 km
34 Trichur (TCR)
12:15
12:20
5 min
2
1524 km
35 Alwaye (AWY)
13:25
13:28
3 min
2
1579 km
36 Eranakulam Jn (ERS)
14:05
14:15
10 min
2
1598 km
37 Shertalai (SRTL)
14:48
14:50
2 min
2
1632 km
38 Alleppey (ALLP)
15:25
15:30
5 min
2
1655 km
39 Ambalapuzha (AMPA)
15:43
15:45
2 min
2
1667 km
40 Harippad (HAD)
16:03
16:05
2 min
2
1686 km
41 Kayankulam Jn (KYJ)
16:20
16:22
2 min
2
1699 km
42 Karunagapalli (KPY)
16:33
16:35
2 min
2
1712 km
43 Quilon Jn (QLN)
17:10
17:15
5 min
2
1739 km
44 Varkala (VAK)
17:38
17:40
2 min
2
1763 km
45 Trivandrum Cntl (TVC)
18:40
0
2
1804 km

Train Netravati Express -16345 from to passes through following stations:


Lokmanyatilak T, Thane, Panvel, Roha, Chiplun, Ratnagiri, Kudal, Thivim, Karmali, Madgaon, Cancona, Karwar, Kumta, Murdeshwar, Bhatkal, Byndoor, Kundapura, Udupi, Surathkal, MAJN, Kasaragod, Kanhangad, Charvattur, Payyanur, Kannapuram, Cannanore, Tellicherry, Badagara, Calicut, Parpanangadi, Tirur, Kuttippuram, Shoranur Jn, Trichur, Alwaye, Eranakulam Jn, Shertalai, Alleppey, Ambalapuzha, Harippad, Kayankulam Jn, Karunagapalli, Quilon Jn, Varkala, Trivandrum Cntl,