Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Netravathi Express - 16346


  ()
1 Trivandrum Cntl (TVC)
09:50
0
1
0 km
2 Varkala (VAK)
10:19
10:20
1 min
1
41 km
3 Quilon Jn (QLN)
10:55
11:00
5 min
1
65 km
4 Karunagapalli (KPY)
11:21
11:22
1 min
1
92 km
5 Kayankulam Jn (KYJ)
11:38
11:40
2 min
1
106 km
6 Harippad (HAD)
12:04
12:05
1 min
1
119 km
7 Ambalapuzha (AMPA)
12:24
12:25
1 min
1
137 km
8 Alleppey (ALLP)
12:45
12:50
5 min
1
149 km
9 Shertalai (SRTL)
13:09
13:10
1 min
1
173 km
10 Eranakulam Jn (ERS)
13:50
14:00
10 min
1
206 km
11 Alwaye (AWY)
14:25
14:30
5 min
1
225 km
12 Divine Nagar (DINR)
14:49
14:50
1 min
1
247 km
13 Trichur (TCR)
15:35
15:40
5 min
1
280 km
14 Shoranur Jn (SRR)
16:55
17:00
5 min
1
313 km
15 Kuttippuram (KTU)
17:33
17:35
2 min
1
343 km
16 Tirur (TIR)
17:50
17:55
5 min
1
358 km
17 Parpanangadi (PGI)
18:13
18:15
2 min
1
374 km
18 Calicut (CLT)
19:05
19:10
5 min
1
399 km
19 Badagara (BDJ)
19:58
20:00
2 min
1
445 km
20 Tellicherry (TLY)
20:28
20:30
2 min
1
467 km
21 Cannanore (CAN)
21:15
21:20
5 min
1
488 km
22 Kannapuram (KPQ)
21:33
21:35
2 min
1
502 km
23 Payyanur (PAY)
21:53
21:55
2 min
1
521 km
24 Charvattur (CHV)
22:09
22:10
1 min
1
536 km
25 Kanhangad (KZE)
22:28
22:30
2 min
1
551 km
26 Kasaragod (KGQ)
22:54
22:55
1 min
1
574 km
27 MAJN (MAJN)
00:10
00:20
10 min
2
625 km
28 Surathkal (SL)
00:55
00:56
1 min
2
647 km
29 Udupi (UD)
01:31
01:32
1 min
2
706 km
30 Kundapura (KUDA)
01:59
02:00
1 min
2
751 km
31 Byndoor (BYNR)
02:25
02:26
1 min
2
798 km
32 Bhatkal (BTJL)
02:51
02:52
1 min
2
820 km
33 Murdeshwar (MRDW)
03:09
03:10
1 min
2
840 km
34 Kumta (KT)
03:41
03:42
1 min
2
896 km
35 Karwar (KAWR)
04:27
04:28
1 min
2
973 km
36 Cancona (CNO)
04:59
05:00
1 min
2
1010 km
37 Madgaon (MAO)
05:45
05:55
10 min
2
1055 km
38 Karmali (KRMI)
06:27
06:28
1 min
2
1095 km
39 Thivim (THVM)
06:47
06:48
1 min
2
1120 km
40 Kudal (KUDL)
07:31
07:32
1 min
2
1195 km
41 Ratnagiri (RN)
09:35
09:40
5 min
2
1390 km
42 Chiplun (CHI)
11:04
11:05
1 min
2
1496 km
43 Roha (ROHA)
13:44
13:45
1 min
2
1675 km
44 Panvel (PNVL)
15:10
15:15
5 min
2
1752 km
45 Thane (TNA)
16:03
16:05
2 min
2
1787 km
46 Lokmanyatilak T (LTT)
16:40
0
2
1805 km

Train Netravathi Express -16346 from to passes through following stations:


Trivandrum Cntl, Varkala, Quilon Jn, Karunagapalli, Kayankulam Jn, Harippad, Ambalapuzha, Alleppey, Shertalai, Eranakulam Jn, Alwaye, Divine Nagar, Trichur, Shoranur Jn, Kuttippuram, Tirur, Parpanangadi, Calicut, Badagara, Tellicherry, Cannanore, Kannapuram, Payyanur, Charvattur, Kanhangad, Kasaragod, MAJN, Surathkal, Udupi, Kundapura, Byndoor, Bhatkal, Murdeshwar, Kumta, Karwar, Cancona, Madgaon, Karmali, Thivim, Kudal, Ratnagiri, Chiplun, Roha, Panvel, Thane, Lokmanyatilak T,