Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Navyug Express - 16688


  ()
1 Jammu Tawi (JAT)
23:45
0
1
0 km
2 Samba (SMBX)
00:12
00:14
2 min
2
33 km
3 Kathua (KTHU)
00:48
00:50
2 min
2
77 km
4 Madhopur Punjab (MDPB)
01:02
01:04
2 min
2
85 km
5 Chakki Bank (CHKB)
01:35
01:40
5 min
2
100 km
6 Mukerian (MEX)
02:13
02:15
2 min
2
139 km
7 Dasuya (DZA)
02:32
02:34
2 min
2
155 km
8 Tanda Urmar (TDO)
02:50
02:52
2 min
2
170 km
9 Jalandhar Cant (JRC)
03:40
03:45
5 min
2
213 km
10 Phagwara Jn (PGW)
03:58
04:00
2 min
2
229 km
11 Phillaur Jn (PHR)
04:18
04:20
2 min
2
251 km
12 Ludhiana Jn (LDH)
05:05
05:20
15 min
2
265 km
13 Ahmadgarh (AHH)
05:45
05:47
2 min
2
291 km
14 Malerkotla (MET)
06:03
06:05
2 min
2
310 km
15 Dhuri Jn (DUI)
06:35
06:45
10 min
2
327 km
16 Sangrur (SAG)
07:08
07:10
2 min
2
343 km
17 Sunam (SFM)
07:36
07:38
2 min
2
355 km
18 Jakhal Jn (JHL)
08:55
09:00
5 min
2
393 km
19 Tohana (TUN)
09:11
09:13
2 min
2
405 km
20 Narwana Jn (NRW)
09:33
09:35
2 min
2
431 km
21 Uchana (UCA)
09:48
09:50
2 min
2
446 km
22 Jind Jn (JIND)
10:20
10:25
5 min
2
465 km
23 Julana (JNA)
10:46
10:48
2 min
2
490 km
24 Rohtak Jn (ROK)
11:25
11:30
5 min
2
522 km
25 Bahadurgarh (BGZ)
11:59
12:01
2 min
2
562 km
26 Shakurbasti (SSB)
12:24
12:26
2 min
2
582 km
27 New Delhi (NDLS)
13:15
14:25
1 hrs 10 min
2
593 km
28 H Nizamuddin (NZM)
14:45
14:50
5 min
2
600 km
29 Faridabad (FDB)
15:08
15:10
2 min
2
621 km
30 Agra Cantt (AGC)
18:30
18:35
5 min
2
787 km
31 Dhaulpur (DHO)
19:10
19:12
2 min
2
840 km
32 Gwalior (GWL)
20:09
20:12
3 min
2
906 km
33 Jhansi Jn (JHS)
21:35
21:45
10 min
2
1003 km
34 Bhopal Jn (BPL)
01:50
02:00
10 min
3
1294 km
35 Itarsi Jn (ET)
03:35
03:45
10 min
3
1386 km
36 Nagpur (NGP)
08:25
08:40
15 min
3
1683 km
37 Sevagram (SEGM)
09:39
09:41
2 min
3
1759 km
38 Chandrapur (CD)
11:18
11:20
2 min
3
1880 km
39 Balharshah (BPQ)
11:50
12:00
10 min
3
1894 km
40 Ramgundam (RDM)
13:50
13:52
2 min
3
2035 km
41 Warangal (WL)
15:28
15:33
5 min
3
2138 km
42 Khammam (KMT)
17:08
17:10
2 min
3
2245 km
43 Vijayawada Jn (BZA)
19:05
19:20
15 min
3
2346 km
44 Tenali Jn (TEL)
19:46
19:48
2 min
3
2378 km
45 Ongole (OGL)
21:11
21:13
2 min
3
2485 km
46 Nellore (NLR)
22:27
22:29
2 min
3
2601 km
47 Gudur Jn (GDR)
23:41
23:43
2 min
3
2639 km
48 Renigunta Jn (RU)
00:55
01:05
10 min
4
2722 km
49 Tirupati (TPTY)
01:20
01:22
2 min
4
2732 km
50 Chittor (CTO)
02:33
02:35
2 min
4
2804 km
51 Katpadi Jn (KPD)
03:48
03:50
2 min
4
2836 km
52 Jolarpettai (JTJ)
05:03
05:05
2 min
4
2920 km
53 Salem Jn (SA)
06:35
06:40
5 min
4
3040 km
54 Erode Jn (ED)
07:50
08:20
30 min
4
3103 km
55 Tiruppur (TUP)
09:08
09:10
2 min
4
3153 km
56 Coimbatore Jn (CBE)
10:05
10:10
5 min
4
3203 km
57 Palghat (PGT)
11:10
11:15
5 min
4
3258 km
58 Shoranur Jn (SRR)
12:20
12:30
10 min
4
3302 km
59 Calicut (CLT)
14:10
14:15
5 min
4
3388 km
60 Tellicherry (TLY)
15:18
15:20
2 min
4
3456 km
61 Cannanore (CAN)
16:05
16:10
5 min
4
3477 km
62 Kasaragod (KGQ)
17:23
17:25
2 min
4
3563 km
63 Mangalore (MAQ)
18:45
0
4
3609 km

Train Navyug Express -16688 from to passes through following stations:


Jammu Tawi, Samba, Kathua, Madhopur Punjab, Chakki Bank, Mukerian, Dasuya, Tanda Urmar, Jalandhar Cant, Phagwara Jn, Phillaur Jn, Ludhiana Jn, Ahmadgarh, Malerkotla, Dhuri Jn, Sangrur, Sunam, Jakhal Jn, Tohana, Narwana Jn, Uchana, Jind Jn, Julana, Rohtak Jn, Bahadurgarh, Shakurbasti, New Delhi, H Nizamuddin, Faridabad, Agra Cantt, Dhaulpur, Gwalior, Jhansi Jn, Bhopal Jn, Itarsi Jn, Nagpur, Sevagram, Chandrapur, Balharshah, Ramgundam, Warangal, Khammam, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Ongole, Nellore, Gudur Jn, Renigunta Jn, Tirupati, Chittor, Katpadi Jn, Jolarpettai, Salem Jn, Erode Jn, Tiruppur, Coimbatore Jn, Palghat, Shoranur Jn, Calicut, Tellicherry, Cannanore, Kasaragod, Mangalore,