Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Navjeevan Express - 12655


  ()
1 Ahmedabad Jn (ADI)
06:30
0
1
0 km
2 Nadiad Jn (ND)
07:16
07:18
2 min
1
46 km
3 Anand Jn (ANND)
07:36
07:38
2 min
1
64 km
4 Vadodara Jn (BRC)
08:25
08:30
5 min
1
100 km
5 Ankleshwar Jn (AKV)
09:25
09:27
2 min
1
180 km
6 Surat (ST)
10:25
10:33
8 min
1
229 km
7 Udhna Jn (UDN)
10:40
10:42
2 min
1
233 km
8 Vyara (VYA)
11:27
11:29
2 min
1
290 km
9 Nandurbar (NDB)
13:20
13:25
5 min
1
389 km
10 Dondaicha (DDE)
14:00
14:02
2 min
1
424 km
11 Amalner (AN)
15:43
15:45
2 min
1
485 km
12 Jalgaon Jn (JL)
16:58
17:00
2 min
1
540 km
13 Bhusaval Jn (BSL)
17:25
17:30
5 min
1
564 km
14 Malkapur (MKU)
18:33
18:35
2 min
1
614 km
15 Nandura (NN)
18:48
18:50
2 min
1
642 km
16 Shegaon (SEG)
19:08
19:10
2 min
1
667 km
17 Akola Jn (AK)
19:40
19:45
5 min
1
704 km
18 Murtajapur (MZR)
20:13
20:15
2 min
1
742 km
19 Badnera Jn (BD)
21:15
21:20
5 min
1
783 km
20 Dhamangaon (DMN)
21:49
21:51
2 min
1
828 km
21 Wardha Jn (WR)
22:35
22:38
3 min
1
878 km
22 Hinganghat (HGT)
23:07
23:09
2 min
1
912 km
23 Warora (WRR)
23:39
23:41
2 min
1
950 km
24 Chandrapur (CD)
00:08
00:10
2 min
2
997 km
25 Balharshah (BPQ)
01:15
01:25
10 min
2
1010 km
26 Sirpur Kagazngr (SKZR)
02:03
02:05
2 min
2
1080 km
27 Mancheral (MCI)
02:58
03:00
2 min
2
1138 km
28 Warangal (WL)
04:35
04:40
5 min
2
1254 km
29 Mahbubabad (MABD)
05:21
05:23
2 min
2
1315 km
30 Khammam (KMT)
06:04
06:06
2 min
2
1362 km
31 Vijayawada Jn (BZA)
08:45
09:00
15 min
2
1463 km
32 Tenali Jn (TEL)
09:26
09:28
2 min
2
1494 km
33 Chirala (CLX)
10:10
10:12
2 min
2
1552 km
34 Ongole (OGL)
10:55
10:57
2 min
2
1601 km
35 Kavali (KVZ)
11:40
11:42
2 min
2
1667 km
36 Nellore (NLR)
12:15
12:17
2 min
2
1717 km
37 Gudur Jn (GDR)
13:40
13:45
5 min
2
1756 km
38 Chennai Central (MAS)
16:05
0
2
1893 km

Train Navjeevan Express -12655 from to passes through following stations:


Ahmedabad Jn, Nadiad Jn, Anand Jn, Vadodara Jn, Ankleshwar Jn, Surat, Udhna Jn, Vyara, Nandurbar, Dondaicha, Amalner, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Malkapur, Nandura, Shegaon, Akola Jn, Murtajapur, Badnera Jn, Dhamangaon, Wardha Jn, Hinganghat, Warora, Chandrapur, Balharshah, Sirpur Kagazngr, Mancheral, Warangal, Mahbubabad, Khammam, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Chirala, Ongole, Kavali, Nellore, Gudur Jn, Chennai Central,