Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Navajivan Express - 12656


  ()
1 Chennai Central (MAS)
09:35
0
1
0 km
2 Gudur Jn (GDR)
11:50
12:00
10 min
1
138 km
3 Nellore (NLR)
12:25
12:26
1 min
1
176 km
4 Kavali (KVZ)
13:01
13:02
1 min
1
227 km
5 Ongole (OGL)
13:56
13:57
1 min
1
292 km
6 Chirala (CLX)
14:31
14:33
2 min
1
342 km
7 Tenali Jn (TEL)
15:13
15:14
1 min
1
399 km
8 Vijayawada Jn (BZA)
16:30
16:45
15 min
1
431 km
9 Khammam (KMT)
17:54
17:56
2 min
1
532 km
10 Mahbubabad (MABD)
18:41
18:42
1 min
1
579 km
11 Warangal (WL)
20:15
20:20
5 min
1
639 km
12 Mancheral (MCI)
21:29
21:30
1 min
1
755 km
13 Sirpur Kagazngr (SKZR)
22:28
22:30
2 min
1
813 km
14 Balharshah (BPQ)
00:10
00:20
10 min
2
883 km
15 Chandrapur (CD)
00:38
00:39
1 min
2
897 km
16 Warora (WRR)
01:19
01:20
1 min
2
943 km
17 Hinganghat (HGT)
01:42
01:44
2 min
2
981 km
18 Wardha Jn (WR)
02:31
02:34
3 min
2
1015 km
19 Dhamangaon (DMN)
03:07
03:09
2 min
2
1065 km
20 Badnera Jn (BD)
04:30
04:35
5 min
2
1111 km
21 Murtajapur (MZR)
05:04
05:05
1 min
2
1152 km
22 Akola Jn (AK)
05:37
05:40
3 min
2
1190 km
23 Shegaon (SEG)
06:09
06:10
1 min
2
1227 km
24 Nandura (NN)
06:29
06:30
1 min
2
1251 km
25 Malkapur (MKU)
06:49
06:50
1 min
2
1279 km
26 Bhusaval Jn (BSL)
08:05
08:10
5 min
2
1329 km
27 Jalgaon Jn (JL)
08:59
09:00
1 min
2
1353 km
28 Amalner (AN)
09:52
09:54
2 min
2
1409 km
29 Dondaicha (DDE)
10:47
10:48
1 min
2
1470 km
30 Nandurbar (NDB)
11:40
11:45
5 min
2
1504 km
31 Vyara (VYA)
13:45
13:46
1 min
2
1604 km
32 Udhna Jn (UDN)
14:45
14:46
1 min
2
1660 km
33 Surat (ST)
15:02
15:10
8 min
2
1664 km
34 Ankleshwar Jn (AKV)
15:45
15:46
1 min
2
1714 km
35 Vadodara Jn (BRC)
17:03
17:08
5 min
2
1793 km
36 Anand Jn (ANND)
17:47
17:48
1 min
2
1829 km
37 Nadiad Jn (ND)
18:09
18:10
1 min
2
1847 km
38 Maninagar (MAN)
19:02
19:03
1 min
2
1890 km
39 Ahmedabad Jn (ADI)
19:20
0
2
1893 km

Train Navajivan Express -12656 from to passes through following stations:


Chennai Central, Gudur Jn, Nellore, Kavali, Ongole, Chirala, Tenali Jn, Vijayawada Jn, Khammam, Mahbubabad, Warangal, Mancheral, Sirpur Kagazngr, Balharshah, Chandrapur, Warora, Hinganghat, Wardha Jn, Dhamangaon, Badnera Jn, Murtajapur, Akola Jn, Shegaon, Nandura, Malkapur, Bhusaval Jn, Jalgaon Jn, Amalner, Dondaicha, Nandurbar, Vyara, Udhna Jn, Surat, Ankleshwar Jn, Vadodara Jn, Anand Jn, Nadiad Jn, Maninagar, Ahmedabad Jn,