Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Nauchandi Express - 4511


  ()
1 Allahabad Jn (ALD)
17:40
0
1
0 km
2 Prayag (PRG)
17:51
17:53
2 min
1
7 km
3 Phaphamau Jn (PFM)
18:09
18:11
2 min
1
13 km
4 Ram Chaura Road (RMC)
18:30
18:32
2 min
1
34 km
5 Lalgopalganj (LGO)
18:41
18:43
2 min
1
41 km
6 Kunda Harnamgnj (KHNM)
19:03
19:05
2 min
1
56 km
7 Garhi Manikpur (GRMR)
19:26
19:28
2 min
1
68 km
8 Pwn Klaknder Rd (PQN)
19:36
19:38
2 min
1
75 km
9 Unchahar Jn (UCR)
19:56
19:58
2 min
1
86 km
10 Lachhmanpur (LMN)
20:26
20:28
2 min
1
103 km
11 Rae Bareli Jn (RBL)
20:55
21:00
5 min
1
123 km
12 Bachhrawan (BCN)
21:39
21:41
2 min
1
154 km
13 Lucknow (LKO)
23:00
23:10
10 min
1
201 km
14 Udila (SAN)
23:58
23:59
1 min
1
250 km
15 Hardoi (HRI)
00:43
00:45
2 min
2
303 km
16 Shahjehanpur (SPN)
02:07
02:09
2 min
2
366 km
17 Bareilly (BE)
03:06
03:11
5 min
2
436 km
18 Rampur (RMU)
04:00
04:02
2 min
2
500 km
19 Moradabad (MB)
04:45
04:55
10 min
2
527 km
20 Amroha (AMRO)
05:24
05:26
2 min
2
557 km
21 Gajraula Jn (GJL)
05:48
05:50
2 min
2
580 km
22 Garhmuktesar (GMS)
06:12
06:14
2 min
2
601 km
23 Hapur (HPU)
06:55
07:15
20 min
2
631 km
24 Meerut City (MTC)
08:10
08:35
25 min
2
660 km
25 Meerut Cant (MUT)
08:40
08:42
2 min
2
664 km
26 Khatauli (KAT)
09:21
09:23
2 min
2
693 km
27 Muzaffarnagar (MOZ)
09:55
09:57
2 min
2
716 km
28 Deoband (DBD)
10:51
10:53
2 min
2
739 km
29 Saharanpur (SRE)
11:45
0
2
774 km

Train Nauchandi Express -4511 from Allahabad Jn to Saharanpur passes through following stations:


Allahabad Jn, Prayag, Phaphamau Jn, Ram Chaura Road, Lalgopalganj, Kunda Harnamgnj, Garhi Manikpur, Pwn Klaknder Rd, Unchahar Jn, Lachhmanpur, Rae Bareli Jn, Bachhrawan, Lucknow, Udila, Hardoi, Shahjehanpur, Bareilly, Rampur, Moradabad, Amroha, Gajraula Jn, Garhmuktesar, Hapur, Meerut City, Meerut Cant, Khatauli, Muzaffarnagar, Deoband, Saharanpur,