Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Nauchandi Express - 14512


  ()
1 Saharanpur (SRE)
16:40
0
1
0 km
2 Deoband (DBD)
17:15
17:17
2 min
1
35 km
3 Muzaffarnagar (MOZ)
17:53
17:55
2 min
1
59 km
4 Khatauli (KAT)
18:25
18:27
2 min
1
81 km
5 Meerut Cant (MUT)
18:58
19:00
2 min
1
110 km
6 Meerut City (MTC)
19:25
20:15
50 min
1
114 km
7 Hapur (HPU)
21:00
21:30
30 min
1
143 km
8 Garhmuktesar (GMS)
21:53
21:55
2 min
1
173 km
9 Gajraula Jn (GJL)
22:16
22:18
2 min
1
194 km
10 Amroha (AMRO)
22:40
22:42
2 min
1
217 km
11 Moradabad (MB)
23:30
23:40
10 min
1
247 km
12 Rampur (RMU)
00:06
00:08
2 min
2
275 km
13 Bareilly (BE)
01:00
01:05
5 min
2
338 km
14 Shahjehanpur (SPN)
02:10
02:15
5 min
2
409 km
15 Hardoi (HRI)
03:08
03:10
2 min
2
471 km
16 Udila (SAN)
03:56
03:58
2 min
2
524 km
17 Lucknow (LKO)
05:10
05:25
15 min
2
573 km
18 Bachhrawan (BCN)
06:18
06:20
2 min
2
620 km
19 Rae Bareli Jn (RBL)
07:01
07:05
4 min
2
651 km
20 Lachhmanpur (LMN)
07:25
07:27
2 min
2
671 km
21 Unchahar Jn (UCR)
07:42
07:44
2 min
2
689 km
22 Pwn Klaknder Rd (PQN)
07:56
07:58
2 min
2
700 km
23 Garhi Manikpur (GRMR)
08:04
08:06
2 min
2
707 km
24 Kunda Harnamgnj (KHNM)
08:17
08:19
2 min
2
718 km
25 Lalgopalganj (LGO)
08:34
08:36
2 min
2
733 km
26 Phaphamau Jn (PFM)
09:11
09:13
2 min
2
761 km
27 Prayag (PRG)
09:33
09:35
2 min
2
767 km
28 Allahabad Jn (ALD)
09:55
0
2
774 km

Train Nauchandi Express -14512 from to passes through following stations:


Saharanpur, Deoband, Muzaffarnagar, Khatauli, Meerut Cant, Meerut City, Hapur, Garhmuktesar, Gajraula Jn, Amroha, Moradabad, Rampur, Bareilly, Shahjehanpur, Hardoi, Udila, Lucknow, Bachhrawan, Rae Bareli Jn, Lachhmanpur, Unchahar Jn, Pwn Klaknder Rd, Garhi Manikpur, Kunda Harnamgnj, Lalgopalganj, Phaphamau Jn, Prayag, Allahabad Jn,