Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Narsapur Express - 07218


  ()
1 Quilon Jn (QLN)
03:00
0
1
0 km
2 Kayankulam Jn (KYJ)
03:38
03:40
2 min
1
41 km
3 Chengannur (CNGR)
04:10
04:15
5 min
1
62 km
4 Tiruvalla (TRVL)
04:23
04:25
2 min
1
71 km
5 Kottayam (KTYM)
05:00
05:05
5 min
1
96 km
6 Ernakulam Town (ERN)
06:20
06:30
10 min
1
158 km
7 Alwaye (AWY)
06:48
06:50
2 min
1
175 km
8 Trichur (TCR)
08:00
08:05
5 min
1
230 km
9 Palghat (PGT)
09:35
09:40
5 min
1
307 km
10 Podanur Jn (PTJ)
10:43
10:45
2 min
1
356 km
11 Tiruppur (TUP)
11:23
11:25
2 min
1
399 km
12 Erode Jn (ED)
12:20
12:40
20 min
1
449 km
13 Salem Jn (SA)
13:40
13:45
5 min
1
512 km
14 Jolarpettai (JTJ)
15:18
15:20
2 min
1
632 km
15 Katpadi Jn (KPD)
16:30
16:35
5 min
1
716 km
16 Chittor (CTO)
17:05
17:07
2 min
1
748 km
17 Tirupati (TPTY)
18:40
18:45
5 min
1
820 km
18 Renigunta Jn (RU)
19:00
19:10
10 min
1
830 km
19 Sri Kalahasti (KHT)
19:31
19:33
2 min
1
853 km
20 Venkatagiri (VKI)
19:54
19:56
2 min
1
877 km
21 Gudur Jn (GDR)
21:15
21:17
2 min
1
913 km
22 Nellore (NLR)
21:45
21:47
2 min
1
951 km
23 Kavali (KVZ)
22:27
22:29
2 min
1
1002 km
24 Ongole (OGL)
23:14
23:16
2 min
1
1067 km
25 Chirala (CLX)
23:54
23:56
2 min
1
1117 km
26 Bapatla (BPP)
00:07
00:09
2 min
2
1132 km
27 Nidubrolu (NDO)
00:26
00:28
2 min
2
1152 km
28 Tenali Jn (TEL)
00:55
00:57
2 min
2
1174 km
29 Vijayawada Jn (BZA)
02:00
02:20
20 min
2
1206 km
30 Tarigoppula (TGU)
02:50
02:52
2 min
2
1231 km
31 Gudivada Jn (GDV)
03:20
03:22
2 min
2
1249 km
32 Kaikolur (KKLR)
03:57
03:59
2 min
2
1278 km
33 Akividu (AKVD)
04:17
04:19
2 min
2
1295 km
34 Bhimavaram Town (BVRT)
04:45
04:47
2 min
2
1313 km
35 Bhimavaram Jn (BVRM)
05:02
05:04
2 min
2
1315 km
36 Viravasaram (VVM)
05:15
05:17
2 min
2
1325 km
37 Palakollu (PKO)
05:28
05:30
2 min
2
1335 km
38 Narasapur (NS)
05:45
0
2
1344 km

Train Narsapur Express -07218 from to passes through following stations:


Quilon Jn, Kayankulam Jn, Chengannur, Tiruvalla, Kottayam, Ernakulam Town, Alwaye, Trichur, Palghat, Podanur Jn, Tiruppur, Erode Jn, Salem Jn, Jolarpettai, Katpadi Jn, Chittor, Tirupati, Renigunta Jn, Sri Kalahasti, Venkatagiri, Gudur Jn, Nellore, Kavali, Ongole, Chirala, Bapatla, Nidubrolu, Tenali Jn, Vijayawada Jn, Tarigoppula, Gudivada Jn, Kaikolur, Akividu, Bhimavaram Town, Bhimavaram Jn, Viravasaram, Palakollu, Narasapur,