Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Narasapur Nagarsol Special - 07119


  ()
1 Narasapur (NS)
10:45
0
1
0 km
2 Palakollu (PKO)
10:58
11:00
2 min
1
9 km
3 Viravasaram (VVM)
11:13
11:15
2 min
1
19 km
4 Bhimavaram Jn (BVRM)
11:45
11:50
5 min
1
30 km
5 Bhimavaram Town (BVRT)
11:55
11:57
2 min
1
32 km
6 Akividu (AKVD)
12:10
12:12
2 min
1
50 km
7 Kaikolur (KKLR)
12:30
12:32
2 min
1
67 km
8 Gudivada Jn (GDV)
13:00
13:02
2 min
1
96 km
9 Vijayawada Jn (BZA)
13:55
14:15
20 min
1
139 km
10 Khammam (KMT)
15:18
15:20
2 min
1
240 km
11 Warangal (WL)
17:05
17:07
2 min
1
348 km
12 Kazipet Jn (KZJ)
17:20
17:22
2 min
1
358 km
13 Secunderabad Jn (SC)
20:15
20:35
20 min
1
490 km
14 Kamareddi (KMC)
22:48
22:50
2 min
1
598 km
15 Nizamabad (NZB)
23:30
23:32
2 min
1
650 km
16 Basar (BSX)
00:05
00:06
1 min
2
680 km
17 Mudkhed (MUE)
01:25
01:27
2 min
2
738 km
18 Nanded (NED)
01:55
02:00
5 min
2
761 km
19 Purna Jn (PAU)
02:35
02:40
5 min
2
791 km
20 Parbhani Jn (PBN)
03:13
03:15
2 min
2
820 km
21 Jalna (J)
05:18
05:20
2 min
2
934 km
22 Aurangabad (AWB)
06:25
06:40
15 min
2
997 km
23 Nagarsol (NSL)
09:00
0
2
1086 km

Train Narasapur Nagarsol Special -07119 from to passes through following stations:


Narasapur, Palakollu, Viravasaram, Bhimavaram Jn, Bhimavaram Town, Akividu, Kaikolur, Gudivada Jn, Vijayawada Jn, Khammam, Warangal, Kazipet Jn, Secunderabad Jn, Kamareddi, Nizamabad, Basar, Mudkhed, Nanded, Purna Jn, Parbhani Jn, Jalna, Aurangabad, Nagarsol,