Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Nandigram Express - 11402


  ()
1 Nagpur (NGP)
06:00
0
1
0 km
2 Sevagram (SEGM)
07:10
07:12
2 min
1
77 km
3 Hinganghat (HGT)
07:38
07:40
2 min
1
114 km
4 Warora (WRR)
08:14
08:16
2 min
1
152 km
5 Majri Jn (MJRI)
08:38
08:40
2 min
1
164 km
6 WANI (WANI)
09:28
09:30
2 min
1
177 km
7 URGA (KAYR)
10:08
10:10
2 min
1
198 km
8 LNT (LNT)
10:53
10:55
2 min
1
223 km
9 MADWARANI (PMKT)
12:33
12:35
2 min
1
243 km
10 Adilabad (ADB)
13:00
13:05
5 min
1
264 km
11 Kinwat (KNVT)
13:43
13:45
2 min
1
332 km
12 SAHARSRAKUND (SHSK)
14:28
14:30
2 min
1
399 km
13 Himayatnagar (HEM)
14:45
14:47
2 min
1
421 km
14 BHOKAR (BOKR)
15:28
15:30
2 min
1
476 km
15 Mudkhed (MUE)
15:50
15:52
2 min
1
507 km
16 Nanded (NED)
16:50
17:00
10 min
1
530 km
17 Purna Jn (PAU)
17:35
17:37
2 min
1
560 km
18 Parbhani Jn (PBN)
18:10
18:12
2 min
1
589 km
19 Manwath Road (MVO)
18:33
18:35
2 min
1
616 km
20 Selu (SELU)
18:49
18:51
2 min
1
631 km
21 Partur (PTU)
19:23
19:25
2 min
1
658 km
22 Jalna (J)
20:13
20:15
2 min
1
703 km
23 Aurangabad (AWB)
21:30
21:35
5 min
1
766 km
24 Lasur (LSR)
22:00
22:02
2 min
1
799 km
25 Rotegaon (RGO)
22:30
22:32
2 min
1
827 km
26 Manmad Jn (MMR)
00:20
00:30
10 min
2
879 km
27 Nasik Road (NK)
01:28
01:30
2 min
2
952 km
28 Igatpuri (IGP)
02:38
02:40
2 min
2
1003 km
29 Kalyan Jn (KYN)
04:15
04:20
5 min
2
1086 km
30 Thane (TNA)
04:43
04:45
2 min
2
1106 km
31 Dadar (DR)
05:13
05:15
2 min
2
1130 km
32 Mumbai Cst (CSTM)
05:40
0
2
1139 km

Train Nandigram Express -11402 from to passes through following stations:


Nagpur, Sevagram, Hinganghat, Warora, Majri Jn, WANI, URGA, LNT, MADWARANI, Adilabad, Kinwat, SAHARSRAKUND, Himayatnagar, BHOKAR, Mudkhed, Nanded, Purna Jn, Parbhani Jn, Manwath Road, Selu, Partur, Jalna, Aurangabad, Lasur, Rotegaon, Manmad Jn, Nasik Road, Igatpuri, Kalyan Jn, Thane, Dadar, Mumbai Cst,