Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Nandigram Express - 11401


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
16:35
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
16:48
16:50
2 min
1
9 km
3 Thane (TNA)
17:13
17:15
2 min
1
34 km
4 Kalyan Jn (KYN)
17:30
17:35
5 min
1
54 km
5 Igatpuri (IGP)
19:13
19:15
2 min
1
137 km
6 Nasik Road (NK)
19:58
20:00
2 min
1
188 km
7 Manmad Jn (MMR)
21:45
22:05
20 min
1
261 km
8 Rotegaon (RGO)
22:41
22:43
2 min
1
313 km
9 Lasur (LSR)
23:07
23:09
2 min
1
340 km
10 Aurangabad (AWB)
23:40
23:45
5 min
1
374 km
11 Jalna (J)
01:00
01:02
2 min
2
437 km
12 Partur (PTU)
01:38
01:40
2 min
2
482 km
13 Selu (SELU)
02:03
02:05
2 min
2
509 km
14 Manwath Road (MVO)
02:18
02:20
2 min
2
524 km
15 Parbhani Jn (PBN)
03:13
03:15
2 min
2
551 km
16 Purna Jn (PAU)
03:48
03:50
2 min
2
580 km
17 Nanded (NED)
05:10
05:15
5 min
2
610 km
18 Mudkhed (MUE)
05:48
05:50
2 min
2
633 km
19 BHOKAR (BOKR)
06:05
06:07
2 min
2
664 km
20 Himayatnagar (HEM)
06:53
06:55
2 min
2
719 km
21 SAHARSRAKUND (SHSK)
07:08
07:10
2 min
2
741 km
22 Kinwat (KNVT)
08:08
08:10
2 min
2
808 km
23 Adilabad (ADB)
09:25
09:30
5 min
2
875 km
24 MADWARANI (PMKT)
10:28
10:30
2 min
2
896 km
25 LNT (LNT)
11:08
11:10
2 min
2
916 km
26 URGA (KAYR)
11:58
12:00
2 min
2
941 km
27 WANI (WANI)
12:38
12:40
2 min
2
963 km
28 Majri Jn (MJRI)
13:28
13:30
2 min
2
976 km
29 Warora (WRR)
13:47
13:49
2 min
2
988 km
30 Hinganghat (HGT)
14:18
14:20
2 min
2
1026 km
31 Sevagram (SEGM)
14:59
15:01
2 min
2
1063 km
32 Nagpur (NGP)
16:20
0
2
1139 km

Train Nandigram Express -11401 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Thane, Kalyan Jn, Igatpuri, Nasik Road, Manmad Jn, Rotegaon, Lasur, Aurangabad, Jalna, Partur, Selu, Manwath Road, Parbhani Jn, Purna Jn, Nanded, Mudkhed, BHOKAR, Himayatnagar, SAHARSRAKUND, Kinwat, Adilabad, MADWARANI, LNT, URGA, WANI, Majri Jn, Warora, Hinganghat, Sevagram, Nagpur,