Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Nanded Bangalore Express - 16593


  ()
1 Nanded (NED)
06:00
0
1
0 km
2 Purna Jn (PAU)
06:33
06:35
2 min
1
31 km
3 Parbhani Jn (PBN)
07:15
07:17
2 min
1
59 km
4 Gangakher (GNH)
07:49
07:50
1 min
1
94 km
5 Parli Vaijnath (PRLI)
08:30
08:40
10 min
1
123 km
6 Pangaon (PNF)
09:39
09:40
1 min
1
159 km
7 Janwal (JOA)
09:59
10:00
1 min
1
175 km
8 Latur Road (LTRR)
10:09
10:10
1 min
1
186 km
9 Udgir (UDGR)
10:44
10:45
1 min
1
219 km
10 Kamalnagar (KMNR)
11:04
11:05
1 min
1
238 km
11 Bhalki (BHLK)
11:34
11:35
1 min
1
262 km
12 Bidar (BIDR)
12:25
12:30
5 min
1
300 km
13 Zahirabad (ZB)
12:58
13:00
2 min
1
331 km
14 Vikarabad Jn (VKB)
14:35
14:45
10 min
1
391 km
15 Tandur (TDU)
15:33
15:34
1 min
1
432 km
16 Kurgunta (KQT)
15:53
15:54
1 min
1
457 km
17 Seram (SEM)
16:03
16:04
1 min
1
465 km
18 Malkhaid Road (MQR)
16:13
16:14
1 min
1
478 km
19 Chittapur (CT)
16:24
16:25
1 min
1
487 km
20 Nalwar (NW)
17:29
17:30
1 min
1
516 km
21 Yadgir (YG)
17:40
17:45
5 min
1
542 km
22 Narayanpet Road (NRPD)
18:04
18:05
1 min
1
565 km
23 Krishna (KSN)
18:29
18:30
1 min
1
585 km
24 Raichur (RC)
19:03
19:05
2 min
1
610 km
25 Matmari (MTU)
19:19
19:20
1 min
1
627 km
26 Manthralayam Rd (MALM)
19:43
19:45
2 min
1
638 km
27 Kosgi (KO)
19:57
19:58
1 min
1
651 km
28 Kupgal (KGL)
20:08
20:10
2 min
1
665 km
29 Adoni (AD)
20:23
20:25
2 min
1
679 km
30 Guntakal Jn (GTL)
21:15
21:20
5 min
1
731 km
31 Gooty (GY)
21:43
21:45
2 min
1
760 km
32 Anantapur (ATP)
23:08
23:10
2 min
1
817 km
33 Dharmavaram Jn (DMM)
00:35
00:45
10 min
2
850 km
34 Penukonda (PKD)
01:23
01:25
2 min
2
892 km
35 Hindupur (HUP)
01:58
02:00
2 min
2
929 km
36 Gauribidanur (GBD)
02:28
02:30
2 min
2
952 km
37 Dodballapur (DBU)
03:18
03:20
2 min
2
991 km
38 Yelhanka Jn (YNK)
03:58
04:00
2 min
2
1012 km
39 Yesvantpur Jn (YPR)
05:25
05:30
5 min
2
1025 km
40 Malleswaram (MWM)
05:38
05:40
2 min
2
1027 km
41 Bangalore Cy Jn (SBC)
06:10
0
2
1030 km

Train Nanded Bangalore Express -16593 from to passes through following stations:


Nanded, Purna Jn, Parbhani Jn, Gangakher, Parli Vaijnath, Pangaon, Janwal, Latur Road, Udgir, Kamalnagar, Bhalki, Bidar, Zahirabad, Vikarabad Jn, Tandur, Kurgunta, Seram, Malkhaid Road, Chittapur, Nalwar, Yadgir, Narayanpet Road, Krishna, Raichur, Matmari, Manthralayam Rd, Kosgi, Kupgal, Adoni, Guntakal Jn, Gooty, Anantapur, Dharmavaram Jn, Penukonda, Hindupur, Gauribidanur, Dodballapur, Yelhanka Jn, Yesvantpur Jn, Malleswaram, Bangalore Cy Jn,