Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Nagercoil Express - 12689


  ()
1 Chennai Central (MAS)
18:15
0
1
0 km
2 Arakkonam (AJJ)
19:13
19:15
2 min
1
69 km
3 Katpadi Jn (KPD)
20:08
20:10
2 min
1
130 km
4 Jolarpettai (JTJ)
21:23
21:25
2 min
1
214 km
5 Tirupattur Jn (TPT)
21:39
21:40
1 min
1
221 km
6 Morappur (MAP)
22:09
22:10
1 min
1
268 km
7 Salem Jn (SA)
23:10
23:15
5 min
1
334 km
8 Erode Jn (ED)
00:20
00:30
10 min
2
396 km
9 Karur (KRR)
01:40
01:45
5 min
2
462 km
10 Tiruchchirapali (TPJ)
03:25
03:35
10 min
2
537 km
11 Dindigul Jn (DG)
05:10
05:15
5 min
2
632 km
12 Kodaikanal Road (KQN)
05:40
05:41
1 min
2
657 km
13 Madurai Jn (MDU)
06:40
06:45
5 min
2
698 km
14 Virudunagar Jn (VPT)
07:20
07:22
2 min
2
741 km
15 Satur (SRT)
07:44
07:45
1 min
2
768 km
16 Kovilpatti (CVP)
07:59
08:00
1 min
2
789 km
17 Maniyachchi Jn (MEJ)
08:45
08:46
1 min
2
825 km
18 Tirunelveli (TEN)
09:30
09:35
5 min
2
854 km
19 Nagarcoil Jn (NCJ)
11:05
0
2
927 km

Train Nagercoil Express -12689 from to passes through following stations:


Chennai Central, Arakkonam, Katpadi Jn, Jolarpettai, Tirupattur Jn, Morappur, Salem Jn, Erode Jn, Karur, Tiruchchirapali, Dindigul Jn, Kodaikanal Road, Madurai Jn, Virudunagar Jn, Satur, Kovilpatti, Maniyachchi Jn, Tirunelveli, Nagarcoil Jn,