Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Nagarcoil Mumbai Express - 16352


  ()
1 Nagarcoil Jn (NCJ)
04:40
0
1
0 km
2 Valliyur (VLY)
05:09
05:10
1 min
1
32 km
3 Tirunelveli (TEN)
06:15
06:20
5 min
1
74 km
4 Maniyachchi Jn (MEJ)
06:59
07:00
1 min
1
103 km
5 Kadambur (KDU)
07:19
07:20
1 min
1
117 km
6 Kovilpatti (CVP)
07:41
07:42
1 min
1
139 km
7 Satur (SRT)
08:04
08:05
1 min
1
160 km
8 Virudunagar Jn (VPT)
08:30
08:35
5 min
1
187 km
9 Madurai Jn (MDU)
09:45
09:50
5 min
1
230 km
10 Dindigul Jn (DG)
10:55
11:00
5 min
1
296 km
11 Tiruchchirapali (TPJ)
12:30
12:35
5 min
1
391 km
12 Srirangam (SRGM)
12:54
12:55
1 min
1
402 km
13 Ariyalur (ALU)
13:41
13:42
1 min
1
460 km
14 Vridhachalam Jn (VRI)
14:23
14:25
2 min
1
514 km
15 Villuparam Jn (VM)
15:45
15:50
5 min
1
568 km
16 Tindivanam (TMV)
16:29
16:30
1 min
1
605 km
17 Melmaruvattur (MLMR)
16:59
17:00
1 min
1
636 km
18 Chengalpattu (CGL)
17:33
17:35
2 min
1
671 km
19 Kanchipuram (CJ)
18:08
18:10
2 min
1
707 km
20 Arakkonam (AJJ)
18:45
18:50
5 min
1
734 km
21 Tiruttani (TRT)
19:09
19:10
1 min
1
748 km
22 Renigunta Jn (RU)
20:55
21:20
25 min
1
806 km
23 Tirupati (TPTY)
21:40
22:10
30 min
1
816 km
24 Koduru (KOU)
23:09
23:10
1 min
1
866 km
25 Razampeta (RJP)
23:34
23:35
1 min
1
900 km
26 Cuddapah (HX)
00:34
00:35
1 min
2
951 km
27 Yerraguntla (YA)
01:04
01:05
1 min
2
990 km
28 Kondapuram (KDP)
01:44
01:45
1 min
2
1030 km
29 Tadipatri (TU)
02:19
02:20
1 min
2
1058 km
30 Gooty (GY)
03:44
03:45
1 min
2
1105 km
31 Guntakal Jn (GTL)
04:15
04:20
5 min
2
1134 km
32 Adoni (AD)
05:09
05:10
1 min
2
1185 km
33 Raichur (RC)
06:14
06:15
1 min
2
1255 km
34 Yadgir (YG)
07:19
07:20
1 min
2
1323 km
35 Wadi (WADI)
09:00
09:05
5 min
2
1362 km
36 Gulbarga (GR)
09:42
09:43
1 min
2
1399 km
37 Solapur Jn (SUR)
11:30
11:40
10 min
2
1512 km
38 Kurduvadi (KWV)
12:44
12:45
1 min
2
1591 km
39 Daund Jn (DD)
15:05
15:10
5 min
2
1700 km
40 Pune Jn (PUNE)
16:30
16:40
10 min
2
1775 km
41 Lonavala (LNL)
17:59
18:00
1 min
2
1839 km
42 Kalyan Jn (KYN)
19:39
19:40
1 min
2
1913 km
43 Thane (TNA)
19:59
20:00
1 min
2
1933 km
44 Dadar (DR)
20:29
20:30
1 min
2
1958 km
45 Mumbai Cst (CSTM)
20:50
0
2
1966 km

Train Nagarcoil Mumbai Express -16352 from to passes through following stations:


Nagarcoil Jn, Valliyur, Tirunelveli, Maniyachchi Jn, Kadambur, Kovilpatti, Satur, Virudunagar Jn, Madurai Jn, Dindigul Jn, Tiruchchirapali, Srirangam, Ariyalur, Vridhachalam Jn, Villuparam Jn, Tindivanam, Melmaruvattur, Chengalpattu, Kanchipuram, Arakkonam, Tiruttani, Renigunta Jn, Tirupati, Koduru, Razampeta, Cuddapah, Yerraguntla, Kondapuram, Tadipatri, Gooty, Guntakal Jn, Adoni, Raichur, Yadgir, Wadi, Gulbarga, Solapur Jn, Kurduvadi, Daund Jn, Pune Jn, Lonavala, Kalyan Jn, Thane, Dadar, Mumbai Cst,