Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mussoorie Express - 4041


  ()
1 Delhi S Rohilla (DEE)
21:30
0
1
0 km
2 Delhi (DLI)
21:50
22:20
30 min
1
5 km
3 Delhi Shahdara (DSA)
22:33
22:35
2 min
1
11 km
4 Ghaziabad (GZB)
23:02
23:04
2 min
1
25 km
5 Pilkhua (PKW)
23:30
23:32
2 min
1
50 km
6 Hapur (HPU)
23:47
23:49
2 min
1
62 km
7 Gajraula Jn (GJL)
00:35
01:00
25 min
2
112 km
8 Mandi Dhanaura (MNDR)
01:20
01:22
2 min
2
127 km
9 Chand Siau (CPS)
01:51
01:53
2 min
2
147 km
10 Haldaur (HLDR)
02:25
02:27
2 min
2
165 km
11 Bijnor (BJO)
02:59
03:01
2 min
2
183 km
12 Muzzampur Nryn (MZM)
03:35
03:37
2 min
2
207 km
13 Najibabad Jn (NBD)
03:50
04:25
35 min
2
219 km
14 Laksar Jn (LRJ)
05:00
05:03
3 min
2
260 km
15 Jwalapur (JWP)
05:25
05:27
2 min
2
283 km
16 Haridwar Jn (HW)
05:52
06:22
30 min
2
287 km
17 Raiwala (RWL)
06:38
06:40
2 min
2
298 km
18 Doiwala (DWO)
07:10
07:12
2 min
2
319 km
19 Dehradun (DDN)
08:00
0
2
339 km

Train Mussoorie Express -4041 from Delhi S Rohilla to Dehradun passes through following stations:


Delhi S Rohilla, Delhi, Delhi Shahdara, Ghaziabad, Pilkhua, Hapur, Gajraula Jn, Mandi Dhanaura, Chand Siau, Haldaur, Bijnor, Muzzampur Nryn, Najibabad Jn, Laksar Jn, Jwalapur, Haridwar Jn, Raiwala, Doiwala, Dehradun,