Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mussoorie Express - 14042


  ()
1 Dehradun (DDN)
21:20
0
1
0 km
2 Doiwala (DWO)
21:46
21:48
2 min
1
20 km
3 Raiwala (RWL)
22:19
22:21
2 min
1
41 km
4 Haridwar Jn (HW)
22:45
23:10
25 min
1
52 km
5 Jwalapur (JWP)
23:14
23:16
2 min
1
56 km
6 Laksar Jn (LRJ)
23:50
23:55
5 min
1
79 km
7 Najibabad Jn (NBD)
00:35
01:10
35 min
2
121 km
8 Muzzampur Nryn (MZM)
01:23
01:25
2 min
2
132 km
9 Bijnor (BJO)
02:03
02:05
2 min
2
157 km
10 Haldaur (HLDR)
02:30
02:32
2 min
2
174 km
11 Chand Siau (CPS)
03:05
03:07
2 min
2
192 km
12 Mandi Dhanaura (MNDR)
03:46
03:48
2 min
2
212 km
13 Gajraula Jn (GJL)
04:25
04:55
30 min
2
227 km
14 Hapur (HPU)
06:07
06:10
3 min
2
278 km
15 Pilkhua (PKW)
06:21
06:23
2 min
2
289 km
16 Ghaziabad (GZB)
07:05
07:10
5 min
2
315 km
17 Delhi Shahdara (DSA)
07:29
07:31
2 min
2
329 km
18 Delhi (DLI)
07:55
08:15
20 min
2
335 km
19 Delhi S Rohilla (DEE)
08:35
0
2
339 km

Train Mussoorie Express -14042 from to passes through following stations:


Dehradun, Doiwala, Raiwala, Haridwar Jn, Jwalapur, Laksar Jn, Najibabad Jn, Muzzampur Nryn, Bijnor, Haldaur, Chand Siau, Mandi Dhanaura, Gajraula Jn, Hapur, Pilkhua, Ghaziabad, Delhi Shahdara, Delhi, Delhi S Rohilla,