Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mumbai Varanasi Shrungavarpukta Express - 12167


  ()
1 Dadar (DR)
00:35
0
1
0 km
2 Kalyan Jn (KYN)
01:20
01:25
5 min
1
45 km
3 Igatpuri (IGP)
03:23
03:25
2 min
1
128 km
4 Nasik Road (NK)
04:33
04:35
2 min
1
179 km
5 Bhusaval Jn (BSL)
08:05
08:10
5 min
1
436 km
6 Khandwa (KNW)
10:25
10:30
5 min
1
560 km
7 Itarsi Jn (ET)
13:05
13:15
10 min
1
743 km
8 Jabalpur (JBP)
16:40
16:50
10 min
1
988 km
9 Katni (KTE)
17:55
18:00
5 min
1
1079 km
10 Satna (STA)
19:35
19:45
10 min
1
1177 km
11 Manikpur Jn (MKP)
21:40
21:42
2 min
1
1255 km
12 CHEOKI (COI)
23:38
23:40
2 min
1
1347 km
13 Varanasi Jn (BSB)
03:50
0
2
1480 km

Train Mumbai Varanasi Shrungavarpukta Express -12167 from to passes through following stations:


Dadar, Kalyan Jn, Igatpuri, Nasik Road, Bhusaval Jn, Khandwa, Itarsi Jn, Jabalpur, Katni, Satna, Manikpur Jn, CHEOKI, Varanasi Jn,