Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mumbai Okha Special - 09561


  ()
1 Bandra Terminus (BDTS)
23:25
0
1
0 km
2 Borivali (BVI)
23:56
23:59
3 min
1
19 km
3 Surat (ST)
03:45
03:50
5 min
2
252 km
4 Vadodara Jn (BRC)
05:55
06:00
5 min
2
381 km
5 Ahmedabad Jn (ADI)
08:10
08:30
20 min
2
481 km
6 Viramgam Jn (VG)
10:06
10:08
2 min
2
546 km
7 Surendranagar (SUNR)
11:58
12:00
2 min
2
611 km
8 Wankaner Jn (WKR)
13:40
13:42
2 min
2
686 km
9 Rajkot Jn (RJT)
14:38
14:43
5 min
2
727 km
10 Hapa (HAPA)
16:20
16:30
10 min
2
803 km
11 Jamnagar (JAM)
16:41
16:46
5 min
2
812 km
12 Khambhaliya (KMBL)
18:01
18:03
2 min
2
866 km
13 Dwarka (DWK)
19:16
19:21
5 min
2
951 km
14 Okha (OKHA)
20:20
0
2
980 km

Train Mumbai Okha Special -09561 from to passes through following stations:


Bandra Terminus, Borivali, Surat, Vadodara Jn, Ahmedabad Jn, Viramgam Jn, Surendranagar, Wankaner Jn, Rajkot Jn, Hapa, Jamnagar, Khambhaliya, Dwarka, Okha,