Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mumbai Mail - 11028


  ()
1 Chennai Central (MAS)
22:50
0
1
0 km
2 Trivellore (TRL)
23:24
23:25
1 min
1
42 km
3 Arakkonam (AJJ)
00:03
00:05
2 min
2
69 km
4 Tiruttani (TRT)
00:24
00:25
1 min
2
83 km
5 Puttur (PUT)
00:54
00:55
1 min
2
115 km
6 Renigunta Jn (RU)
02:00
02:20
20 min
2
141 km
7 Koduru (KOU)
02:54
02:55
1 min
2
182 km
8 Razampeta (RJP)
03:24
03:25
1 min
2
216 km
9 Nandalur (NRE)
03:43
03:45
2 min
2
227 km
10 Cuddapah (HX)
04:34
04:35
1 min
2
266 km
11 Kamalapuram (KKM)
05:03
05:05
2 min
2
290 km
12 Yerraguntla (YA)
05:19
05:20
1 min
2
305 km
13 Muddanuru (MOO)
05:37
05:38
1 min
2
322 km
14 Kondapuram (KDP)
06:09
06:10
1 min
2
345 km
15 Tadipatri (TU)
06:39
06:40
1 min
2
373 km
16 Rayalcheruvu (RLO)
07:02
07:03
1 min
2
397 km
17 Gooty (GY)
07:59
08:00
1 min
2
421 km
18 Guntakal Jn (GTL)
08:30
08:50
20 min
2
450 km
19 Nagarur (NRR)
09:39
09:40
1 min
2
492 km
20 Adoni (AD)
09:59
10:00
1 min
2
501 km
21 Kupgal (KGL)
10:14
10:15
1 min
2
516 km
22 Kosgi (KO)
10:24
10:25
1 min
2
529 km
23 Manthralayam Rd (MALM)
10:59
11:00
1 min
2
542 km
24 Matmari (MTU)
11:14
11:15
1 min
2
553 km
25 Raichur (RC)
11:54
11:55
1 min
2
570 km
26 Krishna (KSN)
12:29
12:30
1 min
2
596 km
27 Narayanpet Road (NRPD)
12:37
12:38
1 min
2
616 km
28 Yadgir (YG)
12:56
12:57
1 min
2
639 km
29 Nalwar (NW)
13:21
13:22
1 min
2
664 km
30 Wadi (WADI)
14:55
15:00
5 min
2
678 km
31 Shahabad (SDB)
15:12
15:13
1 min
2
688 km
32 Gulbarga (GR)
15:44
15:45
1 min
2
715 km
33 Ganagapur Road (GUR)
16:19
16:20
1 min
2
741 km
34 Dudhani (DUD)
16:44
16:45
1 min
2
764 km
35 Akalkot Road (AKOR)
17:14
17:15
1 min
2
792 km
36 Hotgi (HG)
17:41
17:42
1 min
2
812 km
37 Solapur Jn (SUR)
18:10
18:20
10 min
2
828 km
38 Mohol (MO)
18:49
18:50
1 min
2
861 km
39 Madha (MA)
19:15
19:16
1 min
2
890 km
40 Kurduvadi (KWV)
19:36
19:37
1 min
2
906 km
41 Kem (KEM)
19:55
19:56
1 min
2
925 km
42 Jeur (JEUR)
20:19
20:20
1 min
2
941 km
43 Bhigwan (BGVN)
21:19
21:20
1 min
2
988 km
44 Daund Jn (DD)
21:55
22:00
5 min
2
1015 km
45 Pune Jn (PUNE)
23:20
23:30
10 min
2
1091 km
46 Khadki (KK)
23:39
23:40
1 min
2
1097 km
47 Lonavala (LNL)
00:44
00:45
1 min
3
1155 km
48 Karjat (KJT)
01:34
01:35
1 min
3
1183 km
49 Kalyan Jn (KYN)
02:29
02:30
1 min
3
1229 km
50 Thane (TNA)
02:44
02:45
1 min
3
1249 km
51 Dadar (DR)
03:14
03:15
1 min
3
1274 km
52 Mumbai Cst (CSTM)
03:45
0
3
1283 km

Train Mumbai Mail -11028 from to passes through following stations:


Chennai Central, Trivellore, Arakkonam, Tiruttani, Puttur, Renigunta Jn, Koduru, Razampeta, Nandalur, Cuddapah, Kamalapuram, Yerraguntla, Muddanuru, Kondapuram, Tadipatri, Rayalcheruvu, Gooty, Guntakal Jn, Nagarur, Adoni, Kupgal, Kosgi, Manthralayam Rd, Matmari, Raichur, Krishna, Narayanpet Road, Yadgir, Nalwar, Wadi, Shahabad, Gulbarga, Ganagapur Road, Dudhani, Akalkot Road, Hotgi, Solapur Jn, Mohol, Madha, Kurduvadi, Kem, Jeur, Bhigwan, Daund Jn, Pune Jn, Khadki, Lonavala, Karjat, Kalyan Jn, Thane, Dadar, Mumbai Cst,