Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mumbai Madgaon Special - 0105


  ()
1 Dadar (DR)
00:35
0
1
0 km
2 Thane (TNA)
01:10
01:25
15 min
1
25 km
3 Panvel (PNVL)
02:00
02:10
10 min
1
60 km
4 Roha (ROHA)
04:30
04:35
5 min
1
137 km
5 Mangaon (MNI)
04:58
05:00
2 min
1
180 km
6 Veer (VEER)
05:15
05:17
2 min
1
203 km
7 Khed (KHED)
06:08
06:10
2 min
1
275 km
8 Chiplun (CHI)
06:40
06:42
2 min
1
316 km
9 Savarda (SVX)
07:18
07:20
2 min
1
342 km
10 Aravali Road (AVRD)
07:35
07:37
2 min
1
356 km
11 Sangmeshwar (SGR)
07:55
07:57
2 min
1
376 km
12 Ratnagiri (RN)
08:35
08:40
5 min
1
422 km
13 Adavali (ADVI)
09:20
09:22
2 min
1
467 km
14 Vilavade (VID)
09:40
09:42
2 min
1
488 km
15 Rajapur Road (RAJP)
10:12
10:14
2 min
1
511 km
16 Vaibhavwadi Rd (VBW)
10:34
10:36
2 min
1
535 km
17 Nandgaon Road (NAN)
10:53
10:55
2 min
1
556 km
18 Kankavali (KKW)
11:12
11:14
2 min
1
578 km
19 Sindhudurg (SNDD)
11:34
11:36
2 min
1
603 km
20 Kudal (KUDL)
11:48
11:50
2 min
1
617 km
21 Sawantwadi Road (SWV)
12:10
12:12
2 min
1
647 km
22 Madure (MADR)
12:24
12:26
2 min
1
657 km
23 Pernem (PERN)
12:38
12:40
2 min
1
677 km
24 Thivim (THVM)
13:02
13:04
2 min
1
692 km
25 Karmali (KRMI)
13:25
13:27
2 min
1
716 km
26 Madgaon (MAO)
15:10
0
1
757 km

Train Mumbai Madgaon Special -0105 from Dadar to Madgaon passes through following stations:


Dadar, Thane, Panvel, Roha, Mangaon, Veer, Khed, Chiplun, Savarda, Aravali Road, Sangmeshwar, Ratnagiri, Adavali, Vilavade, Rajapur Road, Vaibhavwadi Rd, Nandgaon Road, Kankavali, Sindhudurg, Kudal, Sawantwadi Road, Madure, Pernem, Thivim, Karmali, Madgaon,