Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mumbai Jodhpur Special - 0913


  ()
1 Bandra Terminus (BDTS)
23:25
0
1
0 km
2 Borivali (BVI)
23:56
23:59
3 min
1
19 km
3 Surat (ST)
03:35
03:40
5 min
2
252 km
4 Vadodara Jn (BRC)
05:30
05:35
5 min
2
381 km
5 Ahmedabad Jn (ADI)
07:45
08:05
20 min
2
481 km
6 Mahesana Jn (MSH)
09:55
10:00
5 min
2
548 km
7 Palanpur Jn (PNU)
11:10
11:12
2 min
2
614 km
8 Abu Road (ABR)
12:20
12:40
20 min
2
666 km
9 Falna (FA)
14:04
14:06
2 min
2
765 km
10 Marwar Jn (MJ)
15:35
15:40
5 min
2
831 km
11 Pali Marwar (PMY)
16:04
16:09
5 min
2
862 km
12 Luni Jn (LUNI)
16:38
16:41
3 min
2
903 km
13 Jodhpur Jn (JU)
17:35
0
2
935 km

Train Mumbai Jodhpur Special -0913 from Bandra Terminus to Jodhpur Jn passes through following stations:


Bandra Terminus, Borivali, Surat, Vadodara Jn, Ahmedabad Jn, Mahesana Jn, Palanpur Jn, Abu Road, Falna, Marwar Jn, Pali Marwar, Luni Jn, Jodhpur Jn,