Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mumbai Express - 17032


  ()
1 Hyderabad Decan (HYB)
20:40
0
1
0 km
2 Begampet (BMT)
20:49
20:51
2 min
1
6 km
3 Lingampalli (LPI)
21:12
21:13
1 min
1
24 km
4 Vikarabad Jn (VKB)
22:01
22:03
2 min
1
74 km
5 Tandur (TDU)
22:39
22:40
1 min
1
115 km
6 Seram (SEM)
23:08
23:10
2 min
1
148 km
7 Malkhaid Road (MQR)
23:18
23:20
2 min
1
161 km
8 Chittapur (CT)
23:28
23:30
2 min
1
170 km
9 Wadi (WADI)
00:45
00:50
5 min
2
185 km
10 Shahabad (SDB)
01:02
01:03
1 min
2
196 km
11 Gulbarga (GR)
01:29
01:30
1 min
2
222 km
12 Dudhani (DUD)
02:19
02:20
1 min
2
272 km
13 Solapur Jn (SUR)
03:30
03:40
10 min
2
335 km
14 Kurduvadi (KWV)
05:08
05:10
2 min
2
414 km
15 Jeur (JEUR)
05:43
05:45
2 min
2
448 km
16 Bhigwan (BGVN)
06:48
06:50
2 min
2
495 km
17 Daund Jn (DD)
07:30
07:35
5 min
2
523 km
18 Kedgaon (KDG)
07:56
07:58
2 min
2
544 km
19 Uruli (URI)
08:18
08:20
2 min
2
570 km
20 Pune Jn (PUNE)
09:05
09:10
5 min
2
598 km
21 Lonavala (LNL)
10:14
10:15
1 min
2
662 km
22 Karjat (KJT)
11:04
11:05
1 min
2
690 km
23 Kalyan Jn (KYN)
11:53
11:55
2 min
2
737 km
24 Dadar (DR)
12:38
12:40
2 min
2
781 km
25 Mumbai Cst (CSTM)
13:05
0
2
790 km

Train Mumbai Express -17032 from to passes through following stations:


Hyderabad Decan, Begampet, Lingampalli, Vikarabad Jn, Tandur, Seram, Malkhaid Road, Chittapur, Wadi, Shahabad, Gulbarga, Dudhani, Solapur Jn, Kurduvadi, Jeur, Bhigwan, Daund Jn, Kedgaon, Uruli, Pune Jn, Lonavala, Karjat, Kalyan Jn, Dadar, Mumbai Cst,