Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mumbai Express - 11042


  ()
1 Chennai Central (MAS)
11:55
0
1
0 km
2 Arakkonam (AJJ)
12:53
12:55
2 min
1
69 km
3 Tiruttani (TRT)
13:09
13:10
1 min
1
83 km
4 Puttur (PUT)
13:39
13:40
1 min
1
115 km
5 Renigunta Jn (RU)
14:30
14:45
15 min
1
141 km
6 Koduru (KOU)
15:23
15:25
2 min
1
182 km
7 Razampeta (RJP)
15:49
15:50
1 min
1
216 km
8 Nandalur (NRE)
16:09
16:10
1 min
1
227 km
9 Cuddapah (HX)
17:04
17:05
1 min
1
266 km
10 Kamalapuram (KKM)
17:23
17:25
2 min
1
290 km
11 Yerraguntla (YA)
17:38
17:40
2 min
1
305 km
12 Muddanuru (MOO)
17:54
17:55
1 min
1
322 km
13 Kondapuram (KDP)
18:24
18:25
1 min
1
345 km
14 Tadipatri (TU)
18:49
18:50
1 min
1
373 km
15 Gooty (GY)
20:09
20:10
1 min
1
421 km
16 Guntakal Jn (GTL)
20:45
20:55
10 min
1
450 km
17 Adoni (AD)
21:38
21:40
2 min
1
501 km
18 Manthralayam Rd (MALM)
22:19
22:20
1 min
1
542 km
19 Raichur (RC)
22:59
23:00
1 min
1
570 km
20 Krishna (KSN)
23:21
23:22
1 min
1
596 km
21 Yadgir (YG)
23:53
23:55
2 min
1
639 km
22 Wadi (WADI)
01:40
01:45
5 min
2
678 km
23 Shahabad (SDB)
01:56
01:58
2 min
2
688 km
24 Gulbarga (GR)
02:34
02:35
1 min
2
715 km
25 Solapur Jn (SUR)
04:30
04:40
10 min
2
828 km
26 Kurduvadi (KWV)
06:00
06:02
2 min
2
906 km
27 Daund Jn (DD)
08:00
08:05
5 min
2
1015 km
28 Pune Jn (PUNE)
09:30
09:35
5 min
2
1091 km
29 Khadki (KK)
09:44
09:45
1 min
2
1097 km
30 Lonavala (LNL)
10:44
10:45
1 min
2
1155 km
31 Kalyan Jn (KYN)
12:24
12:25
1 min
2
1229 km
32 Thane (TNA)
12:44
12:45
1 min
2
1250 km
33 Dadar (DR)
13:14
13:15
1 min
2
1274 km
34 Mumbai Cst (CSTM)
13:45
0
2
1283 km

Train Mumbai Express -11042 from to passes through following stations:


Chennai Central, Arakkonam, Tiruttani, Puttur, Renigunta Jn, Koduru, Razampeta, Nandalur, Cuddapah, Kamalapuram, Yerraguntla, Muddanuru, Kondapuram, Tadipatri, Gooty, Guntakal Jn, Adoni, Manthralayam Rd, Raichur, Krishna, Yadgir, Wadi, Shahabad, Gulbarga, Solapur Jn, Kurduvadi, Daund Jn, Pune Jn, Khadki, Lonavala, Kalyan Jn, Thane, Dadar, Mumbai Cst,