Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mewar Express - 12964


  ()
1 Udaipur City (UDZ)
18:15
0
1
0 km
2 Ranapratapnagar (RPZ)
18:20
18:22
2 min
1
5 km
3 Mavli Jn (MVJ)
19:00
19:02
2 min
1
43 km
4 Kapasan (KIN)
19:28
19:30
2 min
1
79 km
5 Chittaurgarh (COR)
20:30
20:50
20 min
1
115 km
6 Chanderiya (CNA)
21:00
21:02
2 min
1
122 km
7 Bundi (BUDI)
22:48
22:50
2 min
1
248 km
8 Kota Jn (KOTA)
23:40
23:55
15 min
1
286 km
9 Sawai Madhopur (SWM)
01:06
01:08
2 min
2
394 km
10 Gangapur City (GGC)
01:52
01:54
2 min
2
457 km
11 Shri Mahabirji (SMBJ)
02:18
02:20
2 min
2
492 km
12 Bharatpur Jn (BTE)
03:17
03:19
2 min
2
576 km
13 Mathura Jn (MTJ)
04:25
04:30
5 min
2
610 km
14 Ballabgarh (BVH)
05:53
05:55
2 min
2
715 km
15 H Nizamuddin (NZM)
06:30
0
2
743 km

Train Mewar Express -12964 from to passes through following stations:


Udaipur City, Ranapratapnagar, Mavli Jn, Kapasan, Chittaurgarh, Chanderiya, Bundi, Kota Jn, Sawai Madhopur, Gangapur City, Shri Mahabirji, Bharatpur Jn, Mathura Jn, Ballabgarh, H Nizamuddin,