Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Maurya Express - 15027


  ()
1 Hatia (HTE)
16:50
0
1
0 km
2 Ranchi (RNC)
17:05
17:20
15 min
1
7 km
3 Muri (MURI)
18:32
18:37
5 min
1
69 km
4 Jhalida (JAA)
18:59
19:00
1 min
1
82 km
5 Kotshila (KSX)
19:14
19:15
1 min
1
93 km
6 Bokaro Stl City (BKSC)
19:50
19:55
5 min
1
122 km
7 Chandrapura (CRP)
20:25
20:26
1 min
1
137 km
8 Katrasgarh (KTH)
20:58
21:03
5 min
1
158 km
9 Dhanbad Jn (DHN)
21:50
22:10
20 min
1
171 km
10 Kumardubi (KMME)
22:46
22:47
1 min
1
210 km
11 Barakar (BRR)
22:52
22:53
1 min
1
213 km
12 Kulti (ULT)
23:10
23:11
1 min
1
216 km
13 Chittaranjan (CRJ)
23:40
23:41
1 min
1
233 km
14 Vidyasagar (VDS)
00:06
00:07
1 min
2
265 km
15 Madhupur Jn (MDP)
00:30
00:34
4 min
2
289 km
16 Jasidih Jn (JSME)
00:59
01:04
5 min
2
318 km
17 Jhajha (JAJ)
02:05
02:15
10 min
2
362 km
18 Jamui (JMU)
02:34
02:35
1 min
2
388 km
19 Kiul Jn (KIUL)
03:00
03:05
5 min
2
416 km
20 Luckeesarai Jn (LKR)
03:12
03:13
1 min
2
417 km
21 Barhiya (BRYA)
03:42
03:43
1 min
2
432 km
22 Hathidah Jn (HTZ)
04:20
04:21
1 min
2
443 km
23 Barauni Jn (BJU)
05:05
05:35
30 min
2
461 km
24 Bachwara Jn (BCA)
05:54
05:55
1 min
2
478 km
25 Dalsingh Sarai (DSS)
06:11
06:12
1 min
2
489 km
26 Samastipur Jn (SPJ)
06:52
07:00
8 min
2
512 km
27 Karpurigram (KPGM)
07:07
07:08
1 min
2
518 km
28 Khudiram B Pusa (KRBP)
07:17
07:18
1 min
2
526 km
29 Dholi (DOL)
07:32
07:33
1 min
2
539 km
30 Muzaffarpur Jn (MFP)
08:05
08:15
10 min
2
564 km
31 Goraul (GRL)
08:59
09:00
1 min
2
590 km
32 Bhagwanpur (BNR)
09:21
09:22
1 min
2
598 km
33 Hajipur Jn (HJP)
09:51
09:52
1 min
2
618 km
34 Sonpur Jn (SEE)
10:07
10:17
10 min
2
623 km
35 Dighwara (DGA)
10:39
10:40
1 min
2
647 km
36 Chhapra Kacheri (CI)
11:39
11:40
1 min
2
675 km
37 Chhapra (CPR)
11:50
12:10
20 min
2
677 km
38 EKMA (EKMA)
12:32
12:33
1 min
2
705 km
39 Duraundha Jn (DDA)
12:50
12:51
1 min
2
720 km
40 Siwan Jn (SV)
13:10
13:15
5 min
2
738 km
41 JIRADEI (ZRDE)
13:28
13:30
2 min
2
748 km
42 Mairwa (MW)
13:36
13:37
1 min
2
759 km
43 Bankata (BTK)
13:49
13:50
1 min
2
765 km
44 Bhatpar Rani (BHTR)
14:14
14:15
1 min
2
774 km
45 Bhatni Jn (BTT)
14:49
14:54
5 min
2
786 km
46 Deoria Sadar (DEOS)
15:14
15:15
1 min
2
807 km
47 Gauri Bazar (GB)
15:39
15:40
1 min
2
823 km
48 Chauri Chaura (CC)
15:54
15:55
1 min
2
832 km
49 Gorakhpur Jn (GKP)
17:10
0
2
857 km

Train Maurya Express -15027 from to passes through following stations:


Hatia, Ranchi, Muri, Jhalida, Kotshila, Bokaro Stl City, Chandrapura, Katrasgarh, Dhanbad Jn, Kumardubi, Barakar, Kulti, Chittaranjan, Vidyasagar, Madhupur Jn, Jasidih Jn, Jhajha, Jamui, Kiul Jn, Luckeesarai Jn, Barhiya, Hathidah Jn, Barauni Jn, Bachwara Jn, Dalsingh Sarai, Samastipur Jn, Karpurigram, Khudiram B Pusa, Dholi, Muzaffarpur Jn, Goraul, Bhagwanpur, Hajipur Jn, Sonpur Jn, Dighwara, Chhapra Kacheri, Chhapra, EKMA, Duraundha Jn, Siwan Jn, JIRADEI, Mairwa, Bankata, Bhatpar Rani, Bhatni Jn, Deoria Sadar, Gauri Bazar, Chauri Chaura, Gorakhpur Jn,