Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Matsyaganda Express - 12620


  ()
1 Mangalore (MAQ)
14:40
0
1
0 km
2 Surathkal (SL)
15:15
15:16
1 min
1
29 km
3 Mulki (MULK)
15:27
15:28
1 min
1
41 km
4 Udupi (UD)
15:59
16:00
1 min
1
87 km
5 Barkur (BKJ)
16:17
16:18
1 min
1
110 km
6 Kundapura (KUDA)
16:37
16:38
1 min
1
132 km
7 Byndoor (BYNR)
17:07
17:08
1 min
1
179 km
8 Bhatkal (BTJL)
17:27
17:28
1 min
1
201 km
9 Murdeshwar (MRDW)
17:42
17:43
1 min
1
222 km
10 Honnavar (HNA)
18:04
18:05
1 min
1
258 km
11 Kumta (KT)
18:19
18:20
1 min
1
278 km
12 Gokarna Road (GOK)
18:39
18:40
1 min
1
304 km
13 Ankola (ANKL)
18:49
18:50
1 min
1
315 km
14 Karwar (KAWR)
19:24
19:25
1 min
1
355 km
15 Cancona (CNO)
19:49
19:50
1 min
1
391 km
16 Madgaon (MAO)
20:45
20:55
10 min
1
437 km
17 Kudal (KUDL)
22:19
22:20
1 min
1
576 km
18 Ratnagiri (RN)
00:25
00:30
5 min
2
771 km
19 Chiplun (CHI)
01:37
01:38
1 min
2
877 km
20 Panvel (PNVL)
05:10
05:15
5 min
2
1133 km
21 Thane (TNA)
05:53
05:55
2 min
2
1168 km
22 Lokmanyatilak T (LTT)
06:35
0
2
1186 km

Train Matsyaganda Express -12620 from to passes through following stations:


Mangalore, Surathkal, Mulki, Udupi, Barkur, Kundapura, Byndoor, Bhatkal, Murdeshwar, Honnavar, Kumta, Gokarna Road, Ankola, Karwar, Cancona, Madgaon, Kudal, Ratnagiri, Chiplun, Panvel, Thane, Lokmanyatilak T,