Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mandovi Express - 10104


  ()
1 Madgaon (MAO)
09:30
0
1
0 km
2 Karmali (KRMI)
10:04
10:06
2 min
1
41 km
3 Thivim (THVM)
10:24
10:26
2 min
1
65 km
4 Pernem (PERN)
10:38
10:40
2 min
1
80 km
5 Sawantwadi Road (SWV)
10:56
10:58
2 min
1
111 km
6 Kudal (KUDL)
11:14
11:16
2 min
1
140 km
7 Sindhudurg (SNDD)
11:28
11:30
2 min
1
154 km
8 Kankavali (KKW)
11:45
11:47
2 min
1
179 km
9 Vaibhavwadi Rd (VBW)
12:12
12:14
2 min
1
222 km
10 Rajapur Road (RAJP)
12:30
12:32
2 min
1
246 km
11 Adavali (ADVI)
12:59
13:01
2 min
1
291 km
12 Ratnagiri (RN)
13:55
14:00
5 min
1
335 km
13 Sangmeshwar (SGR)
14:38
14:40
2 min
1
382 km
14 Chiplun (CHI)
15:28
15:30
2 min
1
441 km
15 Khed (KHED)
15:58
16:00
2 min
1
482 km
16 Mangaon (MNI)
16:58
17:00
2 min
1
578 km
17 Panvel (PNVL)
19:25
19:30
5 min
1
697 km
18 Thane (TNA)
20:28
20:30
2 min
1
732 km
19 Dadar (DR)
21:03
21:05
2 min
1
756 km
20 Mumbai Cst (CSTM)
21:30
0
1
765 km

Train Mandovi Express -10104 from to passes through following stations:


Madgaon, Karmali, Thivim, Pernem, Sawantwadi Road, Kudal, Sindhudurg, Kankavali, Vaibhavwadi Rd, Rajapur Road, Adavali, Ratnagiri, Sangmeshwar, Chiplun, Khed, Mangaon, Panvel, Thane, Dadar, Mumbai Cst,