Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mandor Express - 12462


  ()
1 Jodhpur Jn (JU)
19:30
0
1
0 km
2 Gotan (GOTN)
20:33
20:35
2 min
1
84 km
3 Merta Road Jn (MTD)
20:57
21:02
5 min
1
105 km
4 Degana Jn (DNA)
21:36
21:38
2 min
1
149 km
5 Makrana Jn (MKN)
22:14
22:16
2 min
1
193 km
6 Kuchaman City (KMNC)
22:33
22:35
2 min
1
207 km
7 Jaipur (JP)
00:40
00:50
10 min
2
313 km
8 Dausa (DO)
01:43
01:45
2 min
2
374 km
9 Bandikui Jn (BKI)
02:08
02:10
2 min
2
403 km
10 Alwar (AWR)
02:52
02:54
2 min
2
464 km
11 Rewari (RE)
04:33
04:35
2 min
2
538 km
12 Pataudi Road (PTRD)
04:55
04:57
2 min
2
559 km
13 Garhi Harsaru (GHH)
05:12
05:14
2 min
2
579 km
14 Gurgaon (GGN)
05:23
05:25
2 min
2
589 km
15 Delhi Cantt (DEC)
05:40
05:42
2 min
2
606 km
16 Delhi (DLI)
06:25
0
2
620 km

Train Mandor Express -12462 from to passes through following stations:


Jodhpur Jn, Gotan, Merta Road Jn, Degana Jn, Makrana Jn, Kuchaman City, Jaipur, Dausa, Bandikui Jn, Alwar, Rewari, Pataudi Road, Garhi Harsaru, Gurgaon, Delhi Cantt, Delhi,