Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mandor Express - 12461


  ()
1 Delhi (DLI)
20:55
0
1
0 km
2 Delhi Cantt (DEC)
21:24
21:26
2 min
1
14 km
3 Palam (PM)
21:32
21:34
2 min
1
18 km
4 Bijwasan (BWSN)
21:42
21:44
2 min
1
25 km
5 Gurgaon (GGN)
21:51
21:53
2 min
1
31 km
6 Garhi Harsaru (GHH)
22:02
22:04
2 min
1
41 km
7 Pataudi Road (PTRD)
22:19
22:21
2 min
1
62 km
8 Rewari (RE)
22:55
22:57
2 min
1
83 km
9 Alwar (AWR)
23:48
23:50
2 min
1
157 km
10 Bandikui Jn (BKI)
00:31
00:33
2 min
2
217 km
11 Dausa (DO)
01:00
01:02
2 min
2
246 km
12 Jaipur (JP)
02:05
02:15
10 min
2
308 km
13 Kuchaman City (KMNC)
04:08
04:10
2 min
2
413 km
14 Makrana Jn (MKN)
04:27
04:29
2 min
2
427 km
15 Degana Jn (DNA)
05:06
05:08
2 min
2
471 km
16 Merta Road Jn (MTD)
05:48
05:53
5 min
2
516 km
17 Gotan (GOTN)
06:09
06:11
2 min
2
536 km
18 Jodhpur Jn (JU)
08:00
0
2
620 km

Train Mandor Express -12461 from to passes through following stations:


Delhi, Delhi Cantt, Palam, Bijwasan, Gurgaon, Garhi Harsaru, Pataudi Road, Rewari, Alwar, Bandikui Jn, Dausa, Jaipur, Kuchaman City, Makrana Jn, Degana Jn, Merta Road Jn, Gotan, Jodhpur Jn,