Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mahanagari Express - 11093


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
00:10
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
00:23
00:25
2 min
1
9 km
3 Thane (TNA)
00:48
00:50
2 min
1
34 km
4 Kalyan Jn (KYN)
01:10
01:15
5 min
1
54 km
5 Igatpuri (IGP)
03:08
03:10
2 min
1
137 km
6 Nasik Road (NK)
04:13
04:15
2 min
1
188 km
7 Manmad Jn (MMR)
05:10
05:15
5 min
1
261 km
8 Jalgaon Jn (JL)
07:13
07:15
2 min
1
421 km
9 Bhusaval Jn (BSL)
07:45
07:50
5 min
1
445 km
10 Burhanpur (BAU)
08:33
08:35
2 min
1
500 km
11 Nepanagar (NPNR)
09:03
09:05
2 min
1
526 km
12 Khandwa (KNW)
10:10
10:15
5 min
1
568 km
13 Itarsi Jn (ET)
12:30
12:40
10 min
1
752 km
14 Pipariya (PPI)
13:38
13:40
2 min
1
819 km
15 Narsinghpur (NU)
14:48
14:50
2 min
1
913 km
16 Madan Mahal (MML)
16:03
16:05
2 min
1
994 km
17 Jabalpur (JBP)
16:20
16:30
10 min
1
997 km
18 Katni (KTE)
17:35
17:40
5 min
1
1088 km
19 Maihar (MYR)
18:38
18:40
2 min
1
1151 km
20 Satna (STA)
19:15
19:25
10 min
1
1186 km
21 Manikpur Jn (MKP)
21:50
21:55
5 min
1
1264 km
22 Allahabad Jn (ALD)
00:15
00:45
30 min
2
1364 km
23 Vindhyachal (BDL)
02:06
02:08
2 min
2
1446 km
24 Mirzapur (MZP)
02:38
02:40
2 min
2
1454 km
25 Chunar (CAR)
03:06
03:08
2 min
2
1485 km
26 Kashi (KEI)
04:21
04:23
2 min
2
1528 km
27 Varanasi Jn (BSB)
04:40
0
2
1533 km

Train Mahanagari Express -11093 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Thane, Kalyan Jn, Igatpuri, Nasik Road, Manmad Jn, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Burhanpur, Nepanagar, Khandwa, Itarsi Jn, Pipariya, Narsinghpur, Madan Mahal, Jabalpur, Katni, Maihar, Satna, Manikpur Jn, Allahabad Jn, Vindhyachal, Mirzapur, Chunar, Kashi, Varanasi Jn,