Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mahalaxmi Express - 11012


  ()
1 C Shahumharaj T (KOP)
20:30
0
1
0 km
2 Valivade (VV)
20:37
20:39
2 min
1
7 km
3 Rukadi (RKD)
20:47
20:49
2 min
1
14 km
4 Hatkanagale (HTK)
20:58
21:00
2 min
1
21 km
5 Jayasingpur (JSP)
21:14
21:16
2 min
1
36 km
6 Miraj Jn (MRJ)
21:35
21:38
3 min
1
48 km
7 Sangli (SLI)
21:50
21:53
3 min
1
55 km
8 Kirloskarvadi (KOV)
22:23
22:25
2 min
1
88 km
9 Takari (TKR)
22:33
22:35
2 min
1
96 km
10 Karad (KRD)
23:01
23:03
2 min
1
123 km
11 Satara (STR)
23:52
23:55
3 min
1
181 km
12 Pune Jn (PUNE)
03:30
03:40
10 min
2
327 km
13 Lonavala (LNL)
04:43
04:45
2 min
2
390 km
14 Khandala (KAD)
04:53
04:55
2 min
2
394 km
15 Karjat (KJT)
05:28
05:30
2 min
2
419 km
16 Kalyan Jn (KYN)
06:18
06:20
2 min
2
465 km
17 Thane (TNA)
06:38
06:40
2 min
2
485 km
18 Dadar (DR)
07:04
07:06
2 min
2
509 km
19 Mumbai Cst (CSTM)
07:25
0
2
518 km

Train Mahalaxmi Express -11012 from to passes through following stations:


C Shahumharaj T, Valivade, Rukadi, Hatkanagale, Jayasingpur, Miraj Jn, Sangli, Kirloskarvadi, Takari, Karad, Satara, Pune Jn, Lonavala, Khandala, Karjat, Kalyan Jn, Thane, Dadar, Mumbai Cst,