Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mahalaxmi Express - 11011


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
20:23
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
20:33
20:35
2 min
1
9 km
3 Thane (TNA)
20:58
21:00
2 min
1
34 km
4 Kalyan Jn (KYN)
21:23
21:25
2 min
1
54 km
5 Karjat (KJT)
22:13
22:15
2 min
1
100 km
6 Lonavala (LNL)
22:58
23:00
2 min
1
128 km
7 Pune Jn (PUNE)
00:10
00:15
5 min
2
192 km
8 Satara (STR)
03:12
03:15
3 min
2
337 km
9 Karad (KRD)
04:08
04:10
2 min
2
396 km
10 Takari (TKR)
04:33
04:35
2 min
2
422 km
11 Kirloskarvadi (KOV)
04:43
04:45
2 min
2
431 km
12 Sangli (SLI)
05:22
05:25
3 min
2
464 km
13 Miraj Jn (MRJ)
05:52
05:55
3 min
2
471 km
14 Jayasingpur (JSP)
06:06
06:08
2 min
2
483 km
15 Hatkanagale (HTK)
06:23
06:25
2 min
2
498 km
16 Rukadi (RKD)
06:34
06:36
2 min
2
505 km
17 Valivade (VV)
06:43
06:45
2 min
2
512 km
18 C Shahumharaj T (KOP)
07:20
0
2
518 km

Train Mahalaxmi Express -11011 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Thane, Kalyan Jn, Karjat, Lonavala, Pune Jn, Satara, Karad, Takari, Kirloskarvadi, Sangli, Miraj Jn, Jayasingpur, Hatkanagale, Rukadi, Valivade, C Shahumharaj T,