Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mahabodhi Express - 12398


  ()
1 New Delhi (NDLS)
14:10
0
1
0 km
2 Aligarh Jn (ALJN)
16:00
16:02
2 min
1
132 km
3 Kanpur Central (CNB)
20:05
20:15
10 min
1
440 km
4 Allahabad Jn (ALD)
22:40
22:48
8 min
1
634 km
5 Vindhyachal (BDL)
23:48
23:50
2 min
1
716 km
6 Mughal Sarai Jn (MGS)
02:35
02:45
10 min
2
787 km
7 Chandauli Mjhwr (CDMR)
03:01
03:03
2 min
2
802 km
8 Bhabua Road (BBU)
03:29
03:31
2 min
2
839 km
9 Kudra (KTQ)
03:47
03:49
2 min
2
862 km
10 Sasaram (SSM)
04:07
04:09
2 min
2
887 km
11 Dehri On Sone (DOS)
04:26
04:28
2 min
2
905 km
12 Anugraha N Road (AUBR)
04:41
04:43
2 min
2
921 km
13 Rafiganj (RFJ)
05:06
05:08
2 min
2
952 km
14 Guraru (GRRU)
05:20
05:22
2 min
2
968 km
15 Gaya Jn (GAYA)
05:50
0
2
990 km

Train Mahabodhi Express -12398 from to passes through following stations:


New Delhi, Aligarh Jn, Kanpur Central, Allahabad Jn, Vindhyachal, Mughal Sarai Jn, Chandauli Mjhwr, Bhabua Road, Kudra, Sasaram, Dehri On Sone, Anugraha N Road, Rafiganj, Guraru, Gaya Jn,