Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Lucknow Varanasi Intercity - 14204


  ()
1 Lucknow (LKO)
07:00
0
1
0 km
2 Bachhrawan (BCN)
07:56
07:58
2 min
1
48 km
3 Rae Bareli Jn (RBL)
08:28
08:33
5 min
1
78 km
4 Kasimpur (KCJ)
09:00
09:02
2 min
1
110 km
5 Gauriganj (GNG)
09:14
09:16
2 min
1
125 km
6 Amethi (AME)
09:28
09:30
2 min
1
138 km
7 Partapgarh Jn (PBH)
10:24
10:26
2 min
1
173 km
8 Badshahpur (BSE)
11:12
11:14
2 min
1
210 km
9 Janghai Jn (JNH)
11:29
11:31
2 min
1
226 km
10 Bhadohi (BOY)
11:57
11:59
2 min
1
257 km
11 Varanasi Jn (BSB)
13:30
0
1
302 km

Train Lucknow Varanasi Intercity -14204 from to passes through following stations:


Lucknow, Bachhrawan, Rae Bareli Jn, Kasimpur, Gauriganj, Amethi, Partapgarh Jn, Badshahpur, Janghai Jn, Bhadohi, Varanasi Jn,