Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Lucknow Intercity - 12180


  ()
1 Agra Cantt (AGC)
06:10
0
1
0 km
2 Raja Ki Mandi (RKM)
06:18
06:20
2 min
1
4 km
3 Tundla Jn (TDL)
07:02
07:04
2 min
1
29 km
4 Firozabad (FZD)
07:20
07:22
2 min
1
45 km
5 Shikohabad Jn (SKB)
07:39
07:41
2 min
1
65 km
6 Etawah (ETW)
08:16
08:18
2 min
1
121 km
7 Phaphund (PHD)
08:54
08:56
2 min
1
177 km
8 Kanpur Central (CNB)
10:10
10:15
5 min
1
259 km
9 Unnao Jn (ON)
10:36
10:38
2 min
1
276 km
10 Lucknow (LJN)
11:45
0
1
330 km

Train Lucknow Intercity -12180 from to passes through following stations:


Agra Cantt, Raja Ki Mandi, Tundla Jn, Firozabad, Shikohabad Jn, Etawah, Phaphund, Kanpur Central, Unnao Jn, Lucknow,