Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Lucknow Barauni Express - 15204


  ()
1 Lucknow (LJN)
14:55
0
1
0 km
2 Lucknow City (LC)
15:16
15:18
2 min
1
6 km
3 Badshahnagar (BNZ)
15:38
15:40
2 min
1
12 km
4 Gomati Nagar (GTNR)
15:50
15:52
2 min
1
16 km
5 Barabanki Jn (BBK)
16:30
16:32
2 min
1
37 km
6 Burhwal (BUW)
16:58
17:00
2 min
1
64 km
7 Jarwal Road (JLD)
17:23
17:25
2 min
1
80 km
8 Colonelganj (CLJ)
17:40
17:42
2 min
1
97 km
9 Gonda Jn (GD)
18:10
18:25
15 min
1
125 km
10 Mankapur Jn (MUR)
18:52
18:54
2 min
1
153 km
11 Maskanwa (MSW)
19:04
19:06
2 min
1
168 km
12 Babhnan (BV)
19:20
19:22
2 min
1
184 km
13 Basti (BST)
19:53
19:58
5 min
1
214 km
14 Munderwa (MND)
20:16
20:18
2 min
1
229 km
15 Khalilabad (KLD)
20:43
20:45
2 min
1
244 km
16 Maghar (MHH)
20:55
20:57
2 min
1
253 km
17 Sahjanwa (SWA)
21:08
21:10
2 min
1
261 km
18 Gorakhpur Jn (GKP)
22:05
22:20
15 min
1
279 km
19 Gorakhpur Cant (GKC)
22:28
22:30
2 min
1
282 km
20 Chauri Chaura (CC)
22:53
22:55
2 min
1
303 km
21 Gauri Bazar (GB)
23:06
23:08
2 min
1
313 km
22 Deoria Sadar (DEOS)
23:33
23:35
2 min
1
328 km
23 Bhatni Jn (BTT)
00:00
00:05
5 min
2
349 km
24 Bhatpar Rani (BHTR)
00:16
00:18
2 min
2
362 km
25 Mairwa (MW)
00:33
00:35
2 min
2
377 km
26 Siwan Jn (SV)
01:05
01:15
10 min
2
398 km
27 Chhapra (CPR)
02:45
03:00
15 min
2
459 km
28 Dighwara (DGA)
03:33
03:35
2 min
2
489 km
29 Sonpur Jn (SEE)
04:05
04:13
8 min
2
512 km
30 Hajipur Jn (HJP)
04:21
04:23
2 min
2
518 km
31 Muzaffarpur Jn (MFP)
06:15
06:25
10 min
2
572 km
32 Dholi (DOL)
06:46
06:48
2 min
2
597 km
33 Khudiram B Pusa (KRBP)
07:01
07:03
2 min
2
610 km
34 Samastipur Jn (SPJ)
07:25
07:33
8 min
2
623 km
35 Dalsingh Sarai (DSS)
07:53
07:55
2 min
2
647 km
36 Bachwara Jn (BCA)
08:06
08:08
2 min
2
658 km
37 Barauni Jn (BJU)
08:30
0
2
674 km

Train Lucknow Barauni Express -15204 from to passes through following stations:


Lucknow, Lucknow City, Badshahnagar, Gomati Nagar, Barabanki Jn, Burhwal, Jarwal Road, Colonelganj, Gonda Jn, Mankapur Jn, Maskanwa, Babhnan, Basti, Munderwa, Khalilabad, Maghar, Sahjanwa, Gorakhpur Jn, Gorakhpur Cant, Chauri Chaura, Gauri Bazar, Deoria Sadar, Bhatni Jn, Bhatpar Rani, Mairwa, Siwan Jn, Chhapra, Dighwara, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Dholi, Khudiram B Pusa, Samastipur Jn, Dalsingh Sarai, Bachwara Jn, Barauni Jn,