Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Lucknow Ahmedabad Special - 0924


  ()
1 Lucknow (LJN)
07:10
0
1
0 km
2 Kanpur Central (CNB)
08:00
08:10
10 min
1
72 km
3 Tundla Jn (TDL)
11:30
11:35
5 min
1
302 km
4 Agra Fort (AF)
12:30
12:35
5 min
1
324 km
5 Bayana Jn (BXN)
14:38
14:40
2 min
1
409 km
6 Hindaun City (HAN)
15:10
15:12
2 min
1
442 km
7 Kota Jn (KOTA)
17:55
18:05
10 min
1
657 km
8 Ratlam Jn (RTM)
22:15
22:23
8 min
1
924 km
9 Godhra Jn (GDA)
01:20
01:22
2 min
2
1111 km
10 Ahmedabad Jn (ADI)
05:50
0
2
1254 km

Train Lucknow Ahmedabad Special -0924 from Lucknow to Ahmedabad Jn passes through following stations:


Lucknow, Kanpur Central, Tundla Jn, Agra Fort, Bayana Jn, Hindaun City, Kota Jn, Ratlam Jn, Godhra Jn, Ahmedabad Jn,