Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Lokmanyatilak Bangalore Special - 01215


  ()
1 Lokmanyatilak T (LTT)
23:15
0
1
0 km
2 Kalyan Jn (KYN)
23:52
23:55
3 min
1
38 km
3 Lonavala (LNL)
02:30
02:36
6 min
2
112 km
4 Pune Jn (PUNE)
04:45
05:05
20 min
2
176 km
5 Daund Jn (DD)
06:20
06:25
5 min
2
252 km
6 Solapur Jn (SUR)
09:50
10:00
10 min
2
440 km
7 Bijapur (BJP)
12:20
12:25
5 min
2
549 km
8 Bagalkot (BGK)
15:00
15:05
5 min
2
646 km
9 Badami (BDM)
15:35
15:36
1 min
2
672 km
10 Gadag Jn (GDG)
17:50
18:00
10 min
2
739 km
11 Koppal (KBL)
18:55
18:57
2 min
2
796 km
12 Hospet Jn (HPT)
19:20
19:25
5 min
2
824 km
13 Toranagallu (TNGL)
20:18
20:20
2 min
2
857 km
14 Bellary Jn (BAY)
21:15
21:20
5 min
2
889 km
15 Guntakal Jn (GTL)
22:25
22:30
5 min
2
940 km
16 Anantapur (ATP)
23:48
23:50
2 min
2
1008 km
17 Dharmavaram Jn (DMM)
01:00
01:05
5 min
3
1041 km
18 Hindupur (HUP)
02:37
02:39
2 min
3
1120 km
19 Yelhanka Jn (YNK)
03:50
03:52
2 min
3
1203 km
20 Yesvantpur Jn (YPR)
04:30
0
3
1216 km

Train Lokmanyatilak Bangalore Special -01215 from to passes through following stations:


Lokmanyatilak T, Kalyan Jn, Lonavala, Pune Jn, Daund Jn, Solapur Jn, Bijapur, Bagalkot, Badami, Gadag Jn, Koppal, Hospet Jn, Toranagallu, Bellary Jn, Guntakal Jn, Anantapur, Dharmavaram Jn, Hindupur, Yelhanka Jn, Yesvantpur Jn,