Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Lohit Express - 15651


  ()
1 Guwahati (GHY)
13:15
0
1
0 km
2 Kamakhya (KYQ)
13:32
13:33
1 min
1
7 km
3 Rangiya Jn (RNY)
14:10
14:20
10 min
1
48 km
4 New Bongaigaon (NBQ)
16:35
16:45
10 min
1
157 km
5 New Alipurdaur (NOQ)
18:05
18:10
5 min
1
264 km
6 New Cooch Behar (NCB)
18:35
18:40
5 min
1
283 km
7 Dhupguri (DQG)
19:25
19:30
5 min
1
343 km
8 New Jalpaiguri (NJP)
21:20
21:40
20 min
1
409 km
9 Kishanganj (KNE)
22:46
22:51
5 min
1
496 km
10 Katihar Jn (KIR)
01:15
01:30
15 min
2
592 km
11 Mansi Jn (MNE)
03:10
03:11
1 min
2
707 km
12 Khagaria (KGG)
03:22
03:23
1 min
2
716 km
13 Begu Sarai (BGS)
04:04
04:05
1 min
2
756 km
14 Barauni Jn (BJU)
04:50
05:00
10 min
2
772 km
15 Mohiuddinnagar (MOG)
05:39
05:40
1 min
2
809 km
16 Shahpur Patoree (SPP)
06:09
06:10
1 min
2
821 km
17 Mehnar Road (MNO)
06:29
06:30
1 min
2
829 km
18 Desari (DES)
06:57
06:58
1 min
2
839 km
19 Hajipur Jn (HJP)
07:51
07:52
1 min
2
859 km
20 Sonpur Jn (SEE)
08:07
08:12
5 min
2
865 km
21 Chhapra (CPR)
09:35
09:45
10 min
2
919 km
22 Siwan Jn (SV)
10:35
10:40
5 min
2
979 km
23 Bhatni Jn (BTT)
11:30
11:35
5 min
2
1028 km
24 Deoria Sadar (DEOS)
11:52
11:53
1 min
2
1049 km
25 Gorakhpur Jn (GKP)
13:45
14:05
20 min
2
1098 km
26 Basti (BST)
15:30
15:35
5 min
2
1163 km
27 Gonda Jn (GD)
16:50
17:05
15 min
2
1252 km
28 Lucknow (LKO)
19:30
19:40
10 min
2
1374 km
29 Hardoi (HRI)
21:09
21:10
1 min
2
1476 km
30 Bareilly (BE)
23:15
23:20
5 min
2
1610 km
31 Moradabad (MB)
00:45
00:55
10 min
3
1700 km
32 Laksar Jn (LRJ)
02:55
02:57
2 min
3
1840 km
33 Roorkee (RK)
03:19
03:20
1 min
3
1858 km
34 Saharanpur (SRE)
04:05
04:15
10 min
3
1893 km
35 Jagadhri (JUD)
04:42
04:43
1 min
3
1923 km
36 Ambala Cant Jn (UMB)
05:35
05:43
8 min
3
1974 km
37 Ludhiana Jn (LDH)
07:25
07:35
10 min
3
2088 km
38 Jalandhar Cant (JRC)
08:30
08:35
5 min
3
2140 km
39 Chakki Bank (CHKB)
10:10
10:15
5 min
3
2253 km
40 Kathua (KTHU)
10:40
10:41
1 min
3
2276 km
41 Jammu Tawi (JAT)
12:15
0
3
2352 km

Train Lohit Express -15651 from to passes through following stations:


Guwahati, Kamakhya, Rangiya Jn, New Bongaigaon, New Alipurdaur, New Cooch Behar, Dhupguri, New Jalpaiguri, Kishanganj, Katihar Jn, Mansi Jn, Khagaria, Begu Sarai, Barauni Jn, Mohiuddinnagar, Shahpur Patoree, Mehnar Road, Desari, Hajipur Jn, Sonpur Jn, Chhapra, Siwan Jn, Bhatni Jn, Deoria Sadar, Gorakhpur Jn, Basti, Gonda Jn, Lucknow, Hardoi, Bareilly, Moradabad, Laksar Jn, Roorkee, Saharanpur, Jagadhri, Ambala Cant Jn, Ludhiana Jn, Jalandhar Cant, Chakki Bank, Kathua, Jammu Tawi,