Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Link Daksin Express - 12861


  ()
1 Vishakapatnam (VSKP)
15:10
0
1
0 km
2 Duvvada (DVD)
15:39
15:40
1 min
1
18 km
3 Anakapalle (AKP)
15:54
15:55
1 min
1
34 km
4 Tuni (TUNI)
16:38
16:39
1 min
1
98 km
5 Annavaram (ANV)
16:53
16:54
1 min
1
114 km
6 Samalkot Jn (SLO)
17:21
17:22
1 min
1
151 km
7 Rajamundry (RJY)
18:16
18:18
2 min
1
201 km
8 Nidadavolu Jn (NDD)
18:41
18:42
1 min
1
224 km
9 Tadepalligudem (TDD)
18:59
19:00
1 min
1
244 km
10 Eluru (EE)
19:33
19:34
1 min
1
291 km
11 Vijayawada Jn (BZA)
21:15
21:30
15 min
1
351 km
12 Madhira (MDR)
22:25
22:26
1 min
1
407 km
13 Khammam (KMT)
22:56
22:58
2 min
1
452 km
14 Dornakal Jn (DKJ)
23:14
23:15
1 min
1
475 km
15 Mahbubabad (MABD)
23:37
23:38
1 min
1
499 km
16 Kesamudram (KDM)
23:44
23:45
1 min
1
514 km
17 Warangal (WL)
00:31
00:33
2 min
2
559 km
18 Kazipet Jn (KZJ)
01:00
01:30
30 min
2
569 km
19 Jamikunta (JMKT)
01:54
01:55
1 min
2
605 km
20 Peddapalli (PDPL)
02:21
02:22
1 min
2
645 km
21 Ramgundam (RDM)
02:44
02:45
1 min
2
662 km
22 Mancheral (MCI)
02:59
03:00
1 min
2
676 km
23 Belampalli (BPA)
03:19
03:20
1 min
2
695 km
24 Sirpur Kagazngr (SKZR)
03:59
04:00
1 min
2
734 km
25 Balharshah (BPQ)
05:20
05:30
10 min
2
804 km
26 Chandrapur (CD)
05:49
05:50
1 min
2
818 km
27 Bhandak (BUX)
06:13
06:14
1 min
2
842 km
28 Warora (WRR)
06:35
06:36
1 min
2
864 km
29 Hinganghat (HGT)
07:06
07:07
1 min
2
902 km
30 Sevagram (SEGM)
07:52
07:53
1 min
2
939 km
31 Sindi (SNI)
08:16
08:17
1 min
2
969 km
32 Ajni (AJNI)
08:51
08:52
1 min
2
1012 km
33 Nagpur (NGP)
09:15
09:25
10 min
2
1015 km
34 Katol (KATL)
10:17
10:18
1 min
2
1075 km
35 Narkher (NRKR)
10:43
10:44
1 min
2
1100 km
36 Pandhurna (PAR)
11:02
11:03
1 min
2
1119 km
37 Multai (MTY)
11:54
11:55
1 min
2
1159 km
38 Amla Jn (AMLA)
12:16
12:18
2 min
2
1182 km
39 Betul (BZU)
12:38
12:39
1 min
2
1205 km
40 Ghoradongri (GDYA)
13:21
13:22
1 min
2
1242 km
41 Itarsi Jn (ET)
14:45
14:55
10 min
2
1312 km
42 Hoshangabad (HBD)
15:14
15:15
1 min
2
1330 km
43 Habibganj (HBJ)
16:24
16:25
1 min
2
1398 km
44 Bhopal Jn (BPL)
16:45
16:50
5 min
2
1404 km
45 Vidisha (BHS)
17:31
17:32
1 min
2
1457 km
46 Ganj Basoda (BAQ)
17:59
18:00
1 min
2
1496 km
47 Bina Jn (BINA)
19:10
19:15
5 min
2
1542 km
48 Lalitpur (LAR)
19:58
19:59
1 min
2
1605 km
49 Babina (BAB)
20:43
20:44
1 min
2
1669 km
50 Jhansi Jn (JHS)
21:20
21:30
10 min
2
1695 km
51 Gwalior (GWL)
22:45
22:50
5 min
2
1792 km
52 Morena (MRA)
23:16
23:17
1 min
2
1830 km
53 Agra Cantt (AGC)
00:45
00:50
5 min
3
1910 km
54 Mathura Jn (MTJ)
01:40
01:45
5 min
3
1964 km
55 Ballabgarh (BVH)
03:19
03:20
1 min
3
2068 km
56 Faridabad (FDB)
03:32
03:33
1 min
3
2076 km
57 H Nizamuddin (NZM)
04:00
0
3
2097 km

Train Link Daksin Express -12861 from to passes through following stations:


Vishakapatnam, Duvvada, Anakapalle, Tuni, Annavaram, Samalkot Jn, Rajamundry, Nidadavolu Jn, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn, Madhira, Khammam, Dornakal Jn, Mahbubabad, Kesamudram, Warangal, Kazipet Jn, Jamikunta, Peddapalli, Ramgundam, Mancheral, Belampalli, Sirpur Kagazngr, Balharshah, Chandrapur, Bhandak, Warora, Hinganghat, Sevagram, Sindi, Ajni, Nagpur, Katol, Narkher, Pandhurna, Multai, Amla Jn, Betul, Ghoradongri, Itarsi Jn, Hoshangabad, Habibganj, Bhopal Jn, Vidisha, Ganj Basoda, Bina Jn, Lalitpur, Babina, Jhansi Jn, Gwalior, Morena, Agra Cantt, Mathura Jn, Ballabgarh, Faridabad, H Nizamuddin,