Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Lalgola Sealdah Pass - 112


  ()
1 Lalgola (LGL)
21:20
0
1
0 km
2 Krishnapur (KRP)
21:24
21:39
15 min
1
2 km
3 Pirtala (PRTL)
21:44
21:45
1 min
1
8 km
4 Bhagwangola (BQG)
21:51
21:52
1 min
1
12 km
5 Jiaganj (JJG)
22:14
22:15
1 min
1
23 km
6 Murshidabad (MBB)
22:31
22:33
2 min
1
31 km
7 Cossimbazar (CSZ)
22:39
22:40
1 min
1
38 km
8 Berhampore Crt (BPC)
22:47
22:52
5 min
1
42 km
9 Saragchni (SGV)
22:56
22:58
2 min
1
50 km
10 Bhabta (BFT)
23:04
23:05
1 min
1
54 km
11 Beldanga (BEB)
23:12
23:20
8 min
1
60 km
12 Rejinagar (REJ)
23:32
23:33
1 min
1
69 km
13 Plassey (PLY)
23:43
23:44
1 min
1
78 km
14 Pagla Chandi (PCX)
23:51
23:52
1 min
1
84 km
15 Debagram (DEB)
23:58
23:59
1 min
1
88 km
16 Sonadanga (SVH)
00:07
00:08
1 min
2
96 km
17 Bethuadahari (BTY)
00:13
00:14
1 min
2
100 km
18 Muragacha (MGM)
00:24
00:25
1 min
2
110 km
19 Dhubulia (DHU)
00:31
00:32
1 min
2
116 km
20 Krishngr Cty Jn (KNJ)
01:04
01:10
6 min
2
128 km
21 Badkulla (BDZ)
01:20
01:21
1 min
2
138 km
22 Taherpur (THP)
01:28
01:29
1 min
2
143 km
23 Birnagar (BIJ)
01:34
01:35
1 min
2
146 km
24 Ranaghat Jn (RHA)
02:10
02:18
8 min
2
154 km
25 Chakdaha (CDH)
02:29
02:30
1 min
2
166 km
26 Simurali (SMX)
02:35
02:36
1 min
2
170 km
27 Madanpur (MPJ)
02:41
02:42
1 min
2
175 km
28 Kalyani (KYI)
02:48
02:49
1 min
2
179 km
29 Kanchrapara (KPA)
02:54
02:58
4 min
2
182 km
30 Halisahar (HLR)
03:03
03:04
1 min
2
186 km
31 Naihati Jn (NH)
03:15
03:20
5 min
2
190 km
32 Barrackpore (BP)
03:37
03:38
1 min
2
205 km
33 Sodpur (SEP)
03:49
03:50
1 min
2
212 km
34 Belgharia (BLH)
03:56
03:57
1 min
2
216 km
35 Dum Dum (DDJ)
04:09
04:10
1 min
2
221 km
36 Sealdah (SDAH)
04:30
0
2
227 km

Train Lalgola Sealdah Pass -112 from Lalgola to Sealdah passes through following stations:


Lalgola, Krishnapur, Pirtala, Bhagwangola, Jiaganj, Murshidabad, Cossimbazar, Berhampore Crt, Saragchni, Bhabta, Beldanga, Rejinagar, Plassey, Pagla Chandi, Debagram, Sonadanga, Bethuadahari, Muragacha, Dhubulia, Krishngr Cty Jn, Badkulla, Taherpur, Birnagar, Ranaghat Jn, Chakdaha, Simurali, Madanpur, Kalyani, Kanchrapara, Halisahar, Naihati Jn, Barrackpore, Sodpur, Belgharia, Dum Dum, Sealdah,