Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kushinagar Express - 11015


  ()
1 Lokmanyatilak T (LTT)
22:45
0
1
0 km
2 Thane (TNA)
23:03
23:05
2 min
1
18 km
3 Kalyan Jn (KYN)
23:25
23:30
5 min
1
38 km
4 Kasara (KSRA)
00:33
00:35
2 min
2
105 km
5 Igatpuri (IGP)
01:25
01:30
5 min
2
121 km
6 Devlali (DVL)
02:18
02:20
2 min
2
166 km
7 Nasik Road (NK)
02:30
02:35
5 min
2
172 km
8 Manmad Jn (MMR)
03:25
03:30
5 min
2
245 km
9 Nandgaon (NGN)
03:48
03:50
2 min
2
270 km
10 Chalisgaon Jn (CSN)
04:28
04:30
2 min
2
312 km
11 Pachora Jn (PC)
04:58
05:00
2 min
2
357 km
12 Jalgaon Jn (JL)
05:35
05:40
5 min
2
405 km
13 Bhusaval Jn (BSL)
06:15
06:25
10 min
2
429 km
14 Raver (RV)
06:58
07:00
2 min
2
463 km
15 Burhanpur (BAU)
07:18
07:20
2 min
2
484 km
16 Nepanagar (NPNR)
07:43
07:45
2 min
2
510 km
17 Khandwa (KNW)
09:10
09:15
5 min
2
553 km
18 Khirkiya (KKN)
10:10
10:12
2 min
2
629 km
19 Harda (HD)
10:38
10:40
2 min
2
661 km
20 Timarni (TBN)
10:53
10:55
2 min
2
675 km
21 Itarsi Jn (ET)
11:50
12:00
10 min
2
736 km
22 Hoshangabad (HBD)
12:23
12:25
2 min
2
754 km
23 Mandi Dip (MDDP)
13:18
13:20
2 min
2
805 km
24 Habibganj (HBJ)
13:38
13:40
2 min
2
822 km
25 Bhopal Jn (BPL)
13:55
14:00
5 min
2
828 km
26 Vidisha (BHS)
14:38
14:40
2 min
2
881 km
27 Ganj Basoda (BAQ)
15:08
15:10
2 min
2
921 km
28 Bina Jn (BINA)
16:50
16:55
5 min
2
966 km
29 Lalitpur (LAR)
17:37
17:39
2 min
2
1029 km
30 Babina (BAB)
18:22
18:24
2 min
2
1093 km
31 Jhansi Jn (JHS)
19:10
19:30
20 min
2
1119 km
32 Chirgaon (CGN)
19:56
19:58
2 min
2
1150 km
33 Ait (AIT)
20:47
20:49
2 min
2
1208 km
34 Orai (ORAI)
21:18
21:20
2 min
2
1232 km
35 Kalpi (KPI)
21:48
21:50
2 min
2
1266 km
36 Pokhrayan (PHN)
22:08
22:10
2 min
2
1280 km
37 Bhimsen (BZM)
23:36
23:38
2 min
2
1325 km
38 Kanpur Central (CNB)
00:10
00:20
10 min
3
1338 km
39 Unnao Jn (ON)
00:41
00:43
2 min
3
1356 km
40 Lucknow (LKO)
01:45
01:55
10 min
3
1410 km
41 Barabanki Jn (BBK)
02:35
02:37
2 min
3
1438 km
42 Gonda Jn (GD)
04:05
04:10
5 min
3
1527 km
43 Mankapur Jn (MUR)
04:35
04:37
2 min
3
1555 km
44 Babhnan (BV)
04:58
05:00
2 min
3
1585 km
45 Basti (BST)
05:32
05:37
5 min
3
1616 km
46 Khalilabad (KLD)
05:58
06:00
2 min
3
1646 km
47 Gorakhpur Jn (GKP)
07:25
0
3
1680 km

Train Kushinagar Express -11015 from to passes through following stations:


Lokmanyatilak T, Thane, Kalyan Jn, Kasara, Igatpuri, Devlali, Nasik Road, Manmad Jn, Nandgaon, Chalisgaon Jn, Pachora Jn, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Raver, Burhanpur, Nepanagar, Khandwa, Khirkiya, Harda, Timarni, Itarsi Jn, Hoshangabad, Mandi Dip, Habibganj, Bhopal Jn, Vidisha, Ganj Basoda, Bina Jn, Lalitpur, Babina, Jhansi Jn, Chirgaon, Ait, Orai, Kalpi, Pokhrayan, Bhimsen, Kanpur Central, Unnao Jn, Lucknow, Barabanki Jn, Gonda Jn, Mankapur Jn, Babhnan, Basti, Khalilabad, Gorakhpur Jn,