Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kurla Express - 01216


  ()
1 Yesvantpur Jn (YPR)
13:00
0
1
0 km
2 Yelhanka Jn (YNK)
13:33
13:35
2 min
1
13 km
3 Hindupur (HUP)
15:15
15:17
2 min
1
96 km
4 Dharmavaram Jn (DMM)
17:05
17:10
5 min
1
175 km
5 Anantapur (ATP)
17:38
17:40
2 min
1
209 km
6 Guntakal Jn (GTL)
19:15
19:30
15 min
1
276 km
7 Bellary Jn (BAY)
20:15
20:20
5 min
1
327 km
8 Toranagallu (TNGL)
20:58
21:00
2 min
1
359 km
9 Hospet Jn (HPT)
21:45
21:50
5 min
1
392 km
10 Koppal (KBL)
22:30
22:32
2 min
1
420 km
11 Gadag Jn (GDG)
23:10
23:15
5 min
1
477 km
12 Badami (BDM)
01:30
01:32
2 min
2
544 km
13 Bagalkot (BGK)
02:10
02:15
5 min
2
570 km
14 Bijapur (BJP)
04:10
04:15
5 min
2
667 km
15 Solapur Jn (SUR)
06:35
06:45
10 min
2
776 km
16 Daund Jn (DD)
09:50
09:55
5 min
2
964 km
17 Pune Jn (PUNE)
11:15
11:35
20 min
2
1040 km
18 Lonavala (LNL)
13:35
13:41
6 min
2
1104 km
19 Kalyan Jn (KYN)
15:12
15:17
5 min
2
1178 km
20 Lokmanyatilak T (LTT)
16:15
0
2
1216 km

Train Kurla Express -01216 from to passes through following stations:


Yesvantpur Jn, Yelhanka Jn, Hindupur, Dharmavaram Jn, Anantapur, Guntakal Jn, Bellary Jn, Toranagallu, Hospet Jn, Koppal, Gadag Jn, Badami, Bagalkot, Bijapur, Solapur Jn, Daund Jn, Pune Jn, Lonavala, Kalyan Jn, Lokmanyatilak T,