Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Krishna Express - 17405


  ()
1 Tirupati (TPTY)
05:25
0
1
0 km
2 Renigunta Jn (RU)
05:40
05:42
2 min
1
10 km
3 Sri Kalahasti (KHT)
06:04
06:05
1 min
1
33 km
4 Venkatagiri (VKI)
06:23
06:24
1 min
1
58 km
5 Vendodu (VDD)
06:37
06:38
1 min
1
74 km
6 Gudur Jn (GDR)
07:40
07:42
2 min
1
93 km
7 Vedayapalem (VDE)
08:02
08:03
1 min
1
125 km
8 Nellore (NLR)
08:09
08:11
2 min
1
132 km
9 Bitragunta (BTTR)
08:37
08:38
1 min
1
166 km
10 Kavali (KVZ)
08:52
08:53
1 min
1
182 km
11 Singarayakonda (SKM)
09:17
09:18
1 min
1
220 km
12 Tanguturu (TNR)
09:26
09:27
1 min
1
229 km
13 Ongole (OGL)
09:57
09:58
1 min
1
248 km
14 Ammanabrolu (ANB)
10:12
10:13
1 min
1
263 km
15 Chinna Ganjam (CJM)
10:23
10:24
1 min
1
277 km
16 Vetapalemu (VTM)
10:33
10:34
1 min
1
289 km
17 Chirala (CLX)
10:41
10:42
1 min
1
297 km
18 Bapatla (BPP)
10:53
10:54
1 min
1
312 km
19 Nidubrolu (NDO)
11:21
11:22
1 min
1
333 km
20 Tenali Jn (TEL)
11:48
11:50
2 min
1
355 km
21 Duggirala (DIG)
11:59
12:00
1 min
1
364 km
22 Peddavadiapudi (PVD)
12:07
12:08
1 min
1
374 km
23 Vijayawada Jn (BZA)
13:15
13:30
15 min
1
386 km
24 Kondapalli (KI)
13:52
13:53
1 min
1
404 km
25 Errupalem (YP)
14:15
14:16
1 min
1
428 km
26 Madhira (MDR)
14:28
14:29
1 min
1
443 km
27 Bona Kalu (BKL)
14:41
14:42
1 min
1
459 km
28 Khammam (KMT)
14:54
14:56
2 min
1
487 km
29 Dornakal Jn (DKJ)
15:24
15:25
1 min
1
510 km
30 Garla (GLA)
15:30
15:31
1 min
1
515 km
31 Mahbubabad (MABD)
15:47
15:48
1 min
1
534 km
32 Kesamudram (KDM)
15:59
16:00
1 min
1
550 km
33 Nekonda (NKD)
16:12
16:13
1 min
1
565 km
34 Warangal (WL)
16:55
16:57
2 min
1
595 km
35 Kazipet Jn (KZJ)
17:18
17:20
2 min
1
605 km
36 Ghanpur (GNP)
17:41
17:42
1 min
1
625 km
37 Raghunathpalli (RGP)
17:57
17:58
1 min
1
641 km
38 Jangaon (ZN)
18:06
18:07
1 min
1
653 km
39 Pembarti (PBP)
18:13
18:14
1 min
1
658 km
40 Aler (ALER)
18:23
18:24
1 min
1
667 km
41 Raigir (RAG)
18:48
18:49
1 min
1
684 km
42 Bhongir (BG)
18:55
18:56
1 min
1
690 km
43 Charlapalli (CHZ)
19:25
19:26
1 min
1
724 km
44 Maula Ali (MLY)
19:35
19:36
1 min
1
731 km
45 Secunderabad Jn (SC)
20:50
21:10
20 min
1
737 km
46 Malkajgiri (MJF)
21:24
21:25
1 min
1
740 km
47 Bolarum (BMO)
21:41
21:42
1 min
1
751 km
48 Mirzapali (MZL)
22:29
22:30
1 min
1
809 km
49 Akanapet (AKE)
22:38
22:39
1 min
1
819 km
50 Kamareddi (KMC)
23:00
23:02
2 min
1
845 km
51 Nizamabad (NZB)
00:01
00:05
4 min
2
897 km
52 Basar (BSX)
00:30
00:32
2 min
2
927 km
53 Dharmabad (DAB)
00:41
00:42
1 min
2
936 km
54 Umri (UMRI)
01:07
01:08
1 min
2
966 km
55 Mudkhed (MUE)
02:30
02:40
10 min
2
986 km
56 BHOKAR (BOKR)
02:59
03:00
1 min
2
1017 km
57 Himayatnagar (HEM)
03:39
03:40
1 min
2
1072 km
58 SAHARSRAKUND (SHSK)
03:54
03:55
1 min
2
1094 km
59 BHBK (BHBK)
04:19
04:20
1 min
2
1139 km
60 Kinwat (KNVT)
04:34
04:35
1 min
2
1161 km
61 Adilabad (ADB)
06:15
0
2
1228 km

Train Krishna Express -17405 from to passes through following stations:


Tirupati, Renigunta Jn, Sri Kalahasti, Venkatagiri, Vendodu, Gudur Jn, Vedayapalem, Nellore, Bitragunta, Kavali, Singarayakonda, Tanguturu, Ongole, Ammanabrolu, Chinna Ganjam, Vetapalemu, Chirala, Bapatla, Nidubrolu, Tenali Jn, Duggirala, Peddavadiapudi, Vijayawada Jn, Kondapalli, Errupalem, Madhira, Bona Kalu, Khammam, Dornakal Jn, Garla, Mahbubabad, Kesamudram, Nekonda, Warangal, Kazipet Jn, Ghanpur, Raghunathpalli, Jangaon, Pembarti, Aler, Raigir, Bhongir, Charlapalli, Maula Ali, Secunderabad Jn, Malkajgiri, Bolarum, Mirzapali, Akanapet, Kamareddi, Nizamabad, Basar, Dharmabad, Umri, Mudkhed, BHOKAR, Himayatnagar, SAHARSRAKUND, BHBK, Kinwat, Adilabad,