Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Koyna Express - 11030


  ()
1 C Shahumharaj T (KOP)
07:55
0
1
0 km
2 Valivade (VV)
08:05
08:07
2 min
1
7 km
3 Rukadi (RKD)
08:15
08:17
2 min
1
14 km
4 Hatkanagale (HTK)
08:25
08:27
2 min
1
21 km
5 Jayasingpur (JSP)
08:43
08:45
2 min
1
36 km
6 Miraj Jn (MRJ)
09:07
09:10
3 min
1
48 km
7 Vishrambag (VRB)
09:16
09:18
2 min
1
53 km
8 Sangli (SLI)
09:25
09:28
3 min
1
55 km
9 Bhilavdi (BVQ)
09:46
09:48
2 min
1
74 km
10 Kirloskarvadi (KOV)
10:03
10:05
2 min
1
88 km
11 Takari (TKR)
10:14
10:16
2 min
1
96 km
12 Karad (KRD)
10:43
10:45
2 min
1
123 km
13 Masur (MSR)
11:01
11:03
2 min
1
137 km
14 Targaon (TAZ)
11:13
11:15
2 min
1
149 km
15 Rahimatpur (RMP)
11:28
11:30
2 min
1
160 km
16 Koregaon (KRG)
11:41
11:43
2 min
1
171 km
17 Satara (STR)
12:00
12:03
3 min
1
181 km
18 Wathar (WTR)
12:33
12:35
2 min
1
207 km
19 Lonand (LNN)
13:08
13:10
2 min
1
234 km
20 Nira (NIRA)
13:25
13:30
5 min
1
242 km
21 Jejuri (JJR)
14:06
14:08
2 min
1
269 km
22 Ghorpuri (GPR)
15:08
15:10
2 min
1
324 km
23 Pune Jn (PUNE)
15:40
15:45
5 min
1
327 km
24 Sivajinagar (SVJR)
15:53
15:55
2 min
1
329 km
25 Chinchvad (CCH)
16:20
16:22
2 min
1
343 km
26 Talegaon (TGN)
16:38
16:40
2 min
1
361 km
27 Lonavala (LNL)
17:13
17:15
2 min
1
390 km
28 Khandala (KAD)
17:23
17:25
2 min
1
394 km
29 Karjat (KJT)
18:08
18:10
2 min
1
419 km
30 Kalyan Jn (KYN)
18:53
18:55
2 min
1
465 km
31 Thane (TNA)
19:18
19:20
2 min
1
485 km
32 Dadar (DR)
19:58
20:00
2 min
1
509 km
33 Mumbai Cst (CSTM)
20:22
0
1
518 km

Train Koyna Express -11030 from to passes through following stations:


C Shahumharaj T, Valivade, Rukadi, Hatkanagale, Jayasingpur, Miraj Jn, Vishrambag, Sangli, Bhilavdi, Kirloskarvadi, Takari, Karad, Masur, Targaon, Rahimatpur, Koregaon, Satara, Wathar, Lonand, Nira, Jejuri, Ghorpuri, Pune Jn, Sivajinagar, Chinchvad, Talegaon, Lonavala, Khandala, Karjat, Kalyan Jn, Thane, Dadar, Mumbai Cst,