Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Koyna Express - 11029


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
08:40
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
08:53
08:55
2 min
1
9 km
3 Thane (TNA)
09:13
09:15
2 min
1
34 km
4 Kalyan Jn (KYN)
09:33
09:35
2 min
1
54 km
5 Neral (NRL)
10:03
10:05
2 min
1
87 km
6 Karjat (KJT)
10:18
10:20
2 min
1
100 km
7 Khandala (KAD)
10:58
11:00
2 min
1
124 km
8 Lonavala (LNL)
11:13
11:15
2 min
1
128 km
9 Talegaon (TGN)
11:38
11:40
2 min
1
158 km
10 Chinchvad (CCH)
11:58
12:00
2 min
1
176 km
11 Khadki (KK)
12:10
12:12
2 min
1
186 km
12 Sivajinagar (SVJR)
12:18
12:20
2 min
1
190 km
13 Pune Jn (PUNE)
12:40
12:45
5 min
1
192 km
14 Ghorpuri (GPR)
12:50
12:52
2 min
1
194 km
15 Jejuri (JJR)
13:48
13:50
2 min
1
250 km
16 Nira (NIRA)
14:20
14:22
2 min
1
277 km
17 Lonand (LNN)
14:30
14:32
2 min
1
284 km
18 Wathar (WTR)
15:10
15:12
2 min
1
311 km
19 Satara (STR)
15:57
16:00
3 min
1
337 km
20 Koregaon (KRG)
16:12
16:14
2 min
1
348 km
21 Rahimatpur (RMP)
16:24
16:26
2 min
1
358 km
22 Targaon (TAZ)
16:38
16:40
2 min
1
369 km
23 Masur (MSR)
16:52
16:54
2 min
1
382 km
24 Shirravde (SIW)
17:01
17:03
2 min
1
387 km
25 Karad (KRD)
17:21
17:23
2 min
1
396 km
26 Takari (TKR)
17:53
17:55
2 min
1
422 km
27 Kirloskarvadi (KOV)
18:08
18:10
2 min
1
431 km
28 Bhilavdi (BVQ)
18:23
18:25
2 min
1
444 km
29 Sangli (SLI)
18:42
18:45
3 min
1
464 km
30 Miraj Jn (MRJ)
19:05
19:10
5 min
1
471 km
31 Jayasingpur (JSP)
19:21
19:23
2 min
1
483 km
32 Hatkanagale (HTK)
19:40
19:42
2 min
1
498 km
33 Rukadi (RKD)
19:50
19:52
2 min
1
505 km
34 Valivade (VV)
19:58
20:00
2 min
1
512 km
35 C Shahumharaj T (KOP)
20:25
0
1
518 km

Train Koyna Express -11029 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Thane, Kalyan Jn, Neral, Karjat, Khandala, Lonavala, Talegaon, Chinchvad, Khadki, Sivajinagar, Pune Jn, Ghorpuri, Jejuri, Nira, Lonand, Wathar, Satara, Koregaon, Rahimatpur, Targaon, Masur, Shirravde, Karad, Takari, Kirloskarvadi, Bhilavdi, Sangli, Miraj Jn, Jayasingpur, Hatkanagale, Rukadi, Valivade, C Shahumharaj T,