Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Korba Vishakapatnam Express - 18517


  ()
1 Korba (KRBA)
16:30
0
1
0 km
2 Champa (CPH)
17:06
17:11
5 min
1
40 km
3 Naila (NIA)
17:20
17:21
1 min
1
51 km
4 Akaltara (AKT)
17:33
17:34
1 min
1
66 km
5 Bilaspur Jn (BSP)
18:10
18:25
15 min
1
93 km
6 Belha (BYL)
18:43
18:44
1 min
1
109 km
7 Bhatapara (BYT)
19:07
19:08
1 min
1
139 km
8 Tilda (TLD)
19:27
19:28
1 min
1
165 km
9 Raipur Jn (R)
20:25
20:55
30 min
1
203 km
10 Mahasamund (MSMD)
21:44
21:45
1 min
1
257 km
11 Bagbahra (BGBR)
22:17
22:18
1 min
1
288 km
12 Khariar Road (KRAR)
22:37
22:38
1 min
1
308 km
13 Nawapara Road (NPD)
22:49
22:50
1 min
1
320 km
14 Harishanker Rd (HSK)
23:12
23:13
1 min
1
349 km
15 Kantabanji (KBJ)
23:35
23:45
10 min
1
373 km
16 Muribahal (MRBL)
23:59
00:01
2 min
2
388 km
17 Titlagarh (TIG)
00:35
00:45
10 min
2
406 km
18 Kesinga (KSNG)
00:57
00:58
1 min
2
419 km
19 Rupra Road (RPRD)
01:14
01:15
1 min
2
435 km
20 Norla Road (NRLR)
01:24
01:25
1 min
2
442 km
21 Ambodala (AMB)
01:52
01:53
1 min
2
467 km
22 Muniguda (MNGD)
02:19
02:20
1 min
2
492 km
23 Therubali (THV)
03:14
03:15
1 min
2
527 km
24 Singapuram Road (SPRD)
03:29
03:30
1 min
2
536 km
25 Rayagada (RGDA)
04:00
04:10
10 min
2
546 km
26 Parvatipuram Tn (PVPT)
04:44
04:45
1 min
2
591 km
27 Parvatipuram (PVP)
04:54
04:55
1 min
2
592 km
28 Bobbili (VBL)
05:20
05:25
5 min
2
616 km
29 Vizianagram Jn (VZM)
06:25
06:35
10 min
2
670 km
30 Simhachalam (SCM)
07:19
07:20
1 min
2
723 km
31 Vishakapatnam (VSKP)
07:50
0
2
731 km

Train Korba Vishakapatnam Express -18517 from to passes through following stations:


Korba, Champa, Naila, Akaltara, Bilaspur Jn, Belha, Bhatapara, Tilda, Raipur Jn, Mahasamund, Bagbahra, Khariar Road, Nawapara Road, Harishanker Rd, Kantabanji, Muribahal, Titlagarh, Kesinga, Rupra Road, Norla Road, Ambodala, Muniguda, Therubali, Singapuram Road, Rayagada, Parvatipuram Tn, Parvatipuram, Bobbili, Vizianagram Jn, Simhachalam, Vishakapatnam,