Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Korba Express - 16328


  ()
1 Trivandrum Cntl (TVC)
05:30
0
1
0 km
2 Quilon Jn (QLN)
06:30
06:35
5 min
1
65 km
3 Kayankulam Jn (KYJ)
07:10
07:12
2 min
1
106 km
4 Mavelikara (MVLK)
07:24
07:25
1 min
1
114 km
5 Chengannur (CNGR)
07:44
07:45
1 min
1
126 km
6 Tiruvalla (TRVL)
07:54
07:55
1 min
1
135 km
7 Kottayam (KTYM)
08:30
08:35
5 min
1
161 km
8 Triupunittura (TRTR)
09:34
09:35
1 min
1
211 km
9 Ernakulam Town (ERN)
10:10
10:15
5 min
1
223 km
10 Alwaye (AWY)
10:35
10:40
5 min
1
240 km
11 Angamali (AFK)
10:49
10:50
1 min
1
249 km
12 Chalakudi (CKI)
11:04
11:05
1 min
1
264 km
13 Irinjalakuda (IJK)
11:14
11:15
1 min
1
271 km
14 Trichur (TCR)
11:40
11:45
5 min
1
295 km
15 Wadakancheri (WKI)
12:04
12:05
1 min
1
311 km
16 Shoranur Jn (SRR)
12:50
13:05
15 min
1
327 km
17 Ottappalam (OTP)
13:24
13:25
1 min
1
340 km
18 Palghat (PGT)
14:00
14:05
5 min
1
372 km
19 Coimbatore Jn (CBE)
15:05
15:10
5 min
1
426 km
20 Tiruppur (TUP)
16:08
16:10
2 min
1
476 km
21 Erode Jn (ED)
17:00
17:10
10 min
1
527 km
22 Salem Jn (SA)
18:05
18:10
5 min
1
589 km
23 Jolarpettai (JTJ)
19:48
19:50
2 min
1
709 km
24 Katpadi Jn (KPD)
20:53
20:55
2 min
1
793 km
25 Chennai Central (MAS)
23:05
23:25
20 min
1
922 km
26 Gudur Jn (GDR)
01:35
01:37
2 min
2
1060 km
27 Nellore (NLR)
02:02
02:03
1 min
2
1098 km
28 Ongole (OGL)
03:29
03:30
1 min
2
1214 km
29 Chirala (CLX)
04:05
04:06
1 min
2
1263 km
30 Tenali Jn (TEL)
04:53
04:55
2 min
2
1321 km
31 Vijayawada Jn (BZA)
06:05
06:20
15 min
2
1352 km
32 Khammam (KMT)
07:30
07:32
2 min
2
1453 km
33 Warangal (WL)
09:20
09:22
2 min
2
1561 km
34 Ramgundam (RDM)
10:35
10:36
1 min
2
1663 km
35 Mancheral (MCI)
10:47
10:48
1 min
2
1677 km
36 Belampalli (BPA)
11:09
11:10
1 min
2
1697 km
37 Sirpur Kagazngr (SKZR)
11:36
11:37
1 min
2
1735 km
38 Balharshah (BPQ)
13:05
13:15
10 min
2
1805 km
39 Chandrapur (CD)
13:34
13:35
1 min
2
1819 km
40 Hinganghat (HGT)
14:34
14:35
1 min
2
1903 km
41 Sevagram (SEGM)
15:19
15:20
1 min
2
1940 km
42 Nagpur (NGP)
16:45
17:10
25 min
2
2016 km
43 Bhandara Road (BRD)
17:55
17:56
1 min
2
2078 km
44 Tumsar Road (TMR)
18:11
18:12
1 min
2
2096 km
45 Gondia Jn (G)
18:55
19:08
13 min
2
2146 km
46 Dongargarh (DGG)
20:02
20:03
1 min
2
2219 km
47 Raj Nandgaon (RJN)
20:25
20:26
1 min
2
2250 km
48 Durg (DURG)
21:40
21:50
10 min
2
2280 km
49 Raipur Jn (R)
22:40
22:50
10 min
2
2317 km
50 Bhatapara (BYT)
23:49
23:50
1 min
2
2380 km
51 Bilaspur Jn (BSP)
01:35
01:45
10 min
3
2427 km
52 Akaltara (AKT)
02:10
02:11
1 min
3
2454 km
53 Naila (NIA)
02:30
02:31
1 min
3
2469 km
54 Champa (CPH)
02:53
02:58
5 min
3
2480 km
55 Korba (KRBA)
04:00
0
3
2516 km

Train Korba Express -16328 from to passes through following stations:


Trivandrum Cntl, Quilon Jn, Kayankulam Jn, Mavelikara, Chengannur, Tiruvalla, Kottayam, Triupunittura, Ernakulam Town, Alwaye, Angamali, Chalakudi, Irinjalakuda, Trichur, Wadakancheri, Shoranur Jn, Ottappalam, Palghat, Coimbatore Jn, Tiruppur, Erode Jn, Salem Jn, Jolarpettai, Katpadi Jn, Chennai Central, Gudur Jn, Nellore, Ongole, Chirala, Tenali Jn, Vijayawada Jn, Khammam, Warangal, Ramgundam, Mancheral, Belampalli, Sirpur Kagazngr, Balharshah, Chandrapur, Hinganghat, Sevagram, Nagpur, Bhandara Road, Tumsar Road, Gondia Jn, Dongargarh, Raj Nandgaon, Durg, Raipur Jn, Bhatapara, Bilaspur Jn, Akaltara, Naila, Champa, Korba,